Problem z kluczem Win xp


(Paolla 21) #1

Witam, Mama problem z zainstalowaniem systemu Win Xp Proffesional na swoim kompie, Przy wpisywaniu klucza podczas instalacji pojawia sie komunikat "Podany klucz jest nieprawidlowy", Posiadam orginalny klucz instalacyjny, z ktorego juz kozystalem. Predzej nie bylo tego typu problemu. Do instalacji nowego systemu wymusil balagan w system po zlapaniu kilku wirusow. System przed instalacja byl przeskanowany, wirusy usuniete a dysk sformatowany. Czy te wirusy moga miec cos z tym wspolnego. Przy probie instalacji systemu na nieorginalnym kluczu, instalacja przebiegla pomyslnie.

Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie informacje.


(Seba86mu) #2

Na 100% wpisujesz źle klucz. Nie ma innej możliwości.

Przyjrzyj się naklejce uważnie. Może zamiast Q (ku) wpisujesz 0 (zero), bądź odwrotnie, albo zamiast 0 (zero) wpisujesz O (jak Ola). W legalnych kluczach licencyjnych nie występuje litera O (jak Ola).


(Srebrny Wilk) #3

Ew. "B" zamiast "8" i na odwrót.

Czasami na COA "V" i "Y" również wyglądają podobnie.


(roobal) #4

A zdziwiłbyś się, bo jest inna możliwość. Wpisz sobie w polu Organizacja coś innego niż dom a system zawsze Ci powie, że klucz jest nieprawidłowy mimo tego, że jest prawidłowy. Kiedyś koleś tak sobie wpisał organizację jako nazwę firmy i klops, gdy wpisał dom poszło.

Może i kolega robi podobny błąd.


(Srebrny Wilk) #5

Bzdura na resorach.


(Paolla 21) #6

Jesli chodzi o pole Organizacja to pozostawiam je puste, Moze w tym tkwi problem, sprawdze i dam znac czy to cos zmienilo.


(Tompyk) #7

Jeszcze może być inny problem - czy płyta jaką posiadasz pochodzi od Twojego klucza - bo jeżeli pochodzi ona z innego komputera z wersji przykładowo BOX a nie OEM to dany klucz również Ci nie wejdzie. Pirat może ci wchodzić gdyż przykładowo pochodzi z wersji OEM.


(roobal) #8

Sprawdź a się przekonasz, zanim podważysz coś co zostało przez mojego kolegę w moim towarzystwie już sprawdzone.

Pozdrawiam!


(Paolla 21) #9

Czy jest możliwość zeby sprawdzić do jakiej wersji pasuje klucz, lub np jakiej wersji jest płyta instalacyjna.


(młodyinf) #10

też miałem taki problem...

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2&t=280805