Problem z kodekami do filmów na Widnows 7 x64

(Mrylec) #1

Hej :wink: Jak do tej pory miałem zainstalowane klite x64 i k-lite mega w najnowszej wersji. Wszystkie filmy działały ok, tylko irytowało mnie to że w bestplayerze nie mogę regulować sobie jasności filmów bo "nie mam zainstalowanego ffdshow".

Myślę sobie - ale jak to ? Przecież ffdshow jest w paczce i jest zainstalowany. Ale zlałem na to, aż do dziś kiedy pobrałem sobie cała serie odcinków Kuby Wojewódzkiego w rmvb.

Odpalam w MPCHC - strasznie klatkuje, w bestplayerze też klatkuje... No to zainstalowałem Realalternative 2.0.2. Bestplayer jak klatkował tak dalej klatkuje, a w MPCHC działa ok, ale tylko przez pewien czas bo po pół godzinie oglądania wysypuje się odtwarzacz, a między czasie co ok. 10min robią się zacinki obrazu i muszę przewinąć o kilka sekund..

Wywaliłem wszystkie kodeki, pobrałem na nowo tylko k-lite mega i realalternative, po zainstalowaniu to samo... Na xp nigdy nie miałem żadnych problemów z kodekami, zawsze instalowałem k-lite mega i działało dobrze.. Wie ktoś co z tym zaradzić ?

(Hitm3n) #2

A ściągnąłeś K-lite dla systemu x64?

(Mrylec) #3

tak, pisałem o tym wyżej. Miałem pierw zainstalowane x64, potem mega. Później doinstalowałem realalternative.

(Hitm3n) #4

Nie zauważyłem, wybacz :^o.

W zasadzie po deinstalacji każdej paczki kodeków powinno się czyścić cały rejestr np. CCleanerem (ale kilka przebiegów, bo za pierwszym razem wszystko nie jest wyczyszczone), albo czymś innym - z autopsji wiem, że sam CCleaner nie zawsze wszystko z tego rejestru wywala (tak tylko piszę - dla pewności, nie wiem, czy robiłeś :P).

Może któryś kodek źle działa? Bo wiem, że niekiedy sprawiają jakieś problemy. Spróbuj może też inną paczkę (np. ACE albo CCCP).

(Mrylec) #5

Usuwałem za pomocą programu Total Uninstall, ale już poradziłem sobie z tym problemem :wink: Wystarczyło zainstalować win7codecs i realalternative i wszystko działa :wink: Dzięki za pomoc :slight_smile: