Problem z kodekami do filmów na Widnows 7 x64

Hej :wink: Jak do tej pory miałem zainstalowane klite x64 i k-lite mega w najnowszej wersji. Wszystkie filmy działały ok, tylko irytowało mnie to że w bestplayerze nie mogę regulować sobie jasności filmów bo “nie mam zainstalowanego ffdshow”.

Myślę sobie - ale jak to ? Przecież ffdshow jest w paczce i jest zainstalowany. Ale zlałem na to, aż do dziś kiedy pobrałem sobie cała serie odcinków Kuby Wojewódzkiego w rmvb.

Odpalam w MPCHC - strasznie klatkuje, w bestplayerze też klatkuje… No to zainstalowałem Realalternative 2.0.2. Bestplayer jak klatkował tak dalej klatkuje, a w MPCHC działa ok, ale tylko przez pewien czas bo po pół godzinie oglądania wysypuje się odtwarzacz, a między czasie co ok. 10min robią się zacinki obrazu i muszę przewinąć o kilka sekund…

Wywaliłem wszystkie kodeki, pobrałem na nowo tylko k-lite mega i realalternative, po zainstalowaniu to samo… Na xp nigdy nie miałem żadnych problemów z kodekami, zawsze instalowałem k-lite mega i działało dobrze… Wie ktoś co z tym zaradzić ?

A ściągnąłeś K-lite dla systemu x64?

tak, pisałem o tym wyżej. Miałem pierw zainstalowane x64, potem mega. Później doinstalowałem realalternative.

Nie zauważyłem, wybacz :^o.

W zasadzie po deinstalacji każdej paczki kodeków powinno się czyścić cały rejestr np. CCleanerem (ale kilka przebiegów, bo za pierwszym razem wszystko nie jest wyczyszczone), albo czymś innym - z autopsji wiem, że sam CCleaner nie zawsze wszystko z tego rejestru wywala (tak tylko piszę - dla pewności, nie wiem, czy robiłeś :P).

Może któryś kodek źle działa? Bo wiem, że niekiedy sprawiają jakieś problemy. Spróbuj może też inną paczkę (np. ACE albo CCCP).

Usuwałem za pomocą programu Total Uninstall, ale już poradziłem sobie z tym problemem :wink: Wystarczyło zainstalować win7codecs i realalternative i wszystko działa :wink: Dzięki za pomoc :slight_smile: