Problem z kodekami i filmami DVD

Przy każdym zestawie kodeków mam brzydką jakość obrazu we wszystkich odtwarzaczach filmowych. W PowerDVD w ogóle nie chce mi odtwarzać filmów DVD. Instalowałem Nimo Codec-Packi, K-Lite Codec Packi i K-Lite Mega Codec Packi (najnowsze). Próbowałem też z ffdshow. Próbowałem już chyba wszystkiego co było możliwe. Oczywiście przed instalacją nowych kodeków usuwałem stare zestawy i czyściłem rejestr. Próbowałem też robić Live-Update przez ALLplayera. Ludzie pomóżcie bo już nie wyrabiam! Tylko nie radźcie mi żebym robił format. Mam nowego kompa od 2 miechów i od samego początku nie mogę dobrać kodeków. Kupiłem wczoraj “Misję” na DVD dołączoną do Gazety Wyborczej i chciałbym obejrzeć ten film w dobrej jakości (na początku mi się jakoś odpalał ale obraz był ciemny i jaskrawy teraz mi się wyświetla jakiś błąd DVD, że “nie znaleziono żódła” a płytka jest w napędzie).

Mam Win XP SP 2,

Grafa: NVIDIA GeForce 7600 GS

http://www.pt.lu/comnet/files/ip/klcodec279f.exe

:?

wywal wszystkie kodeki.

I teraz zrób Update AllPlayerem.

Tego też próbowałem. Wyczyściłem co się tylko dało. Zrobiłem update ALLPlayerem i lipa. Miałem taką jakość obrazu jakbym żadnych codeców nie instalował.

Złączono Posta : 06.01.2007 (Sob) 18:50

Tego również próbowałem. Właśnie zainstalowałem K-Lite Codec Pack 2.80. Obraz jest nieco lepszy ale nadal daleki od ideału. Odtwarza mi też filmy DVD (tu też jakość obrazu się nieco poprawiła ale za to dżwięk jest słaby, co chwilę coś trzeszczy, przy filmach avi dźwięk jest elegancki).

Przy instalacji K-Lite Codec Pack można odznaczyć albo zaznaczyć poszczególne elementy. Przy ostatniej instalce odhaczyłem jakiś element (widocznie przez to mam teraz trochę lepszy obraz). Czy macie jakieś porady odnośnie tego, których składników K-Lite Codec Pack lepiej nie instalować?

to wywal kodeki i zainstaluj DivX 6.3 i AC3 Dolby

Możesz tez luknąć na paczuszkę MUSK Codec

Z DivX też już różne kombinacje tworzyłem.

Do zainstalowanego K-Lite Codec Pack zrobiłem malutki update z ALLplayera.

Tak na marginesie już mam ładną jakość w ALLplayerze. Avi chodzi już elegancko. Jedyny problem jakiego nie mogę zlikwidować to kaszanienie się filmów DVD. Cichy dźwięk i jakieś trzaski w tle, oraz gorsza niż przy avi jakość obrazu i to bez względu na to w jakim odtwarzaczu zapuszczam film (ALLPlayer, Media Player Classic, WMP, PowerDVD 6).