Problem z kodekami rmvb

witam.

mam zainstalowane oprogramowanie RealAlternative i mogę odtwarzać filmy rmvb tylko w windows media player classic. gdzy chcę odtworzyć w best playerze jets error a w allplayerze wmp 11 oferują mi pobranie kodeka real który defakto już mam.

help

Spróbuj pobrać jakiś pack wszystkich kodeków. Np. k-lite kodek pack

Zainstaluj sobie SubEdit-a <—Najlepszy player do Filow

w opcjach skojarzen w dodatkowych dodaj rmvb i powinno chulac

Pozdro

sprawdż, czy w system32 jest plik RealMediaSplitter.ax, jeśli jest wpisz do uruchom regsvr32 RealMediaSplitter.ax i ENTER, być może plik został żle zarejestrowany - też mam tylko RA i każdy odtwarzacz odtwarza real

(poza WMP, bo tego nawet nie sprawdzałem)

(po 32 spacja)

Nie instaluj kodek packów bo one tylko zasyfjają system. Zainstaluj mały programik ffdshow, wtedy będziesz mógł otworzyć rmvb w każdym odtwarzaczu (pomijając WMP bo on tego formatu nie obsługuje)

Dlaczego piszecie, że WMP nie odtwarza rmvb? :shock:

Ja mam zainstalowane RA i WMP 10 odtwarza rmvb bez najmniejszych problemów!

Hmm… No może dlatego tak napisałem bo mam wersję 9. Ale 11 też nie odtwarzała, ale co tam, i tak nie używam tego badziewie :stuck_out_tongue:

Niestety nie.

Sam filtr ffdshow nie wystarczy do odtwarzania.

Aby odtwarzacze oparte na DirectShow obsługiwały dane formaty, potrzebne są jeszcze filtry zwane splitterami (np. wspomniany RealMedia Splitter - który jest również wewnętrzynym filtrem w Media Player Classic).

Poza tym, ffdshow jeszcze niezbyt dobrze radzi sobie z Real Video - teoretycznie obsługuje RV10 i RV20, a przecież najczęściej mamy do czynienia z RV40.

Jeśli wyrejestrujesz z systemu AVI Splitter, w ogóle nie będziesz mógł odtwarzać pilków AVI w odtwarzaczach opartych na DirectShow.

WMP oczywiście odtwarza Real Video… jeśli są zainstalowane odpowiednie filtry.

Odtwarzanie Real Video w większości odtwarzaczy możliwe jest również jeśli będzie zainstalowany RealPlayer oraz RealMedia Splitter.