Problem z kodekami rmvb


(kristoff08) #1

witam.

mam zainstalowane oprogramowanie RealAlternative i mogę odtwarzać filmy rmvb tylko w windows media player classic. gdzy chcę odtworzyć w best playerze jets error a w allplayerze wmp 11 oferują mi pobranie kodeka real który defakto już mam.

help


(Misiek93) #2

Spróbuj pobrać jakiś pack wszystkich kodeków. Np. k-lite kodek pack


(Rehsup) #3

Zainstaluj sobie SubEdit-a <---Najlepszy player do Filow

w opcjach skojarzen w dodatkowych dodaj rmvb i powinno chulac

Pozdro


(Edlib) #4

sprawdż, czy w system32 jest plik RealMediaSplitter.ax, jeśli jest wpisz do uruchom regsvr32 RealMediaSplitter.ax i ENTER, być może plik został żle zarejestrowany - też mam tylko RA i każdy odtwarzacz odtwarza real

(poza WMP, bo tego nawet nie sprawdzałem)

(po 32 spacja)


(Lestatrnr) #5

Nie instaluj kodek packów bo one tylko zasyfjają system. Zainstaluj mały programik ffdshow, wtedy będziesz mógł otworzyć rmvb w każdym odtwarzaczu (pomijając WMP bo on tego formatu nie obsługuje)


(korkodyl) #6

Dlaczego piszecie, że WMP nie odtwarza rmvb? :shock:

Ja mam zainstalowane RA i WMP 10 odtwarza rmvb bez najmniejszych problemów!


(Lestatrnr) #7

Hmm... No może dlatego tak napisałem bo mam wersję 9. Ale 11 też nie odtwarzała, ale co tam, i tak nie używam tego badziewie :stuck_out_tongue:


(Placio74) #8

Niestety nie.

Sam filtr ffdshow nie wystarczy do odtwarzania.

Aby odtwarzacze oparte na DirectShow obsługiwały dane formaty, potrzebne są jeszcze filtry zwane splitterami (np. wspomniany RealMedia Splitter - który jest również wewnętrzynym filtrem w Media Player Classic).

Poza tym, ffdshow jeszcze niezbyt dobrze radzi sobie z Real Video - teoretycznie obsługuje RV10 i RV20, a przecież najczęściej mamy do czynienia z RV40.

Jeśli wyrejestrujesz z systemu AVI Splitter, w ogóle nie będziesz mógł odtwarzać pilków AVI w odtwarzaczach opartych na DirectShow.

WMP oczywiście odtwarza Real Video... jeśli są zainstalowane odpowiednie filtry.

Odtwarzanie Real Video w większości odtwarzaczy możliwe jest również jeśli będzie zainstalowany RealPlayer oraz RealMedia Splitter.