Problem z kodekami w allplayer

Witam
Mam problem z odtworzeniem filmu w allplayer. Za kazdym razem żąda kodeku Xvid. Kodeki instalowałem poprzez sam program allplayer oraz rożne paczki w internecie które polecali inni użytkownicy forum.
Po instalowaniu kodeków w allplayer wywala mi bład tj na screnie:

Nie miał allplayer wbudowanych kodeków?
Czemu piszesz tutaj a nie kontaktujesz się z twórcami? Oni czasami nawet odpowiadają na komentarze przy nowej wersji na DP.

https://www.allplayer.org/pl/zglos-blad

Słuchaj od pierwszego odpalenia programu krzyczy z błędem o braku kodeka Xvid. Przed formatem takiego problemu z tym programem nie miałem…Próbowałem pobierać poprzez LiveUpdate ale bezskutecznie. A pisze dlatego, że może ktoś miał podobny problem na forum i pomoże to rozwiązać.

Pobierz, wypakuj, zawartość xvid.dll wklej do folderu instalacyjnego allplayera.
http://www.dllfreedownload.com/DLL/x/xvid.dll.zip
To, co oferuje liveupdate, to płatny kodek xvid.

  1. Wywal ALLPLAYERA.
  2. Wywal wszystkie zestawy kodeków jakie masz.
  3. Zainstaluj/przeinstaluj DirectX 9 (bez względu na system)
  4. Zainstaluj/przeinstaluj najnowsze sterowniki do grafiki.
  5. Ściągnij i zainstaluj K-LITE MEGA CODEC PACK wybierając “Advanced”, a w okienku z wyborem składników z rozwijalnej listy wybierz “Lots of stuff”, odszukaj i zaznacz opcję “Reset codecs to their defaults” oraz “Detect broken codecs” (czy jakoś tak). Powiąż pliki wideo z MPC.
  6. Napisz czy pomogłem :slight_smile:

A jeśli upierasz się przy ALLPLAYER - spróbuj uruchomić jako administrator i ponownie zaktualizować.

W erze odtwarzaczy mających wszystkie kodeki wbudowane, polecanie śmieciowych paczek kodeków, to słaba porada.

Masz rację. SMPlayer, czy VLC mają kodeki, ale także korzystają z systemowych sterowników dźwięku i obrazu. Dlatego systemowe uzupełniamy o directx i visuale C++.
Odinstalowanie playera korzystającego z tych modułów systemowych dll - przykładowo programem revo - naraża system na usunięcie bibliotek współdzielonych, a do tego usuwane są ścieżki dostępu. Tak, że nawet mogą być dll w systemie, ale player ich nie widzi.
Ktoś, kto potrafi uzupełniać rejestr, czyli zna się na tym, może dać sobie radę z brakującymi dll i z ścieżkami w rejestrze.
Napiszę tak - restrykcyjne usunięcie jakiegoś programu do odtwarzania wideo w systemie, może spowodować, że inne programy do wideo będą pokazywać błąd. Dla mniej znających się na kodekach pozostaje użycie programu, który wyświetli brakujące moduły - Dependency Walker 2.2:
http://www.dependencywalker.com/
Potem wystarczy brakujące dll pobrać i wsadzić do folderu playera.
Praktyka dotyczy wielu aplikacji. Przykładowy pSX - kwękał przy uruchomieniu i pokazywał tak:

Nie wiemy, jak Adamoo załatwił poprzednią instalację allplayera i jaki teraz ma stan kodeków i rejestru. Bo to, że inne playery mają kodeki - jest inną sprawą.
Kiedyś, żeby pozbyć się błędów z odtwarzaczami w systemie, musiałem od nowa stawiać system. Krócej trwało, niż użeranie się z problemami.