Problem z kodekami

Witam wszystkich!!

Mam taki problem. :cry: :frowning: Mam kompa AMD 550 MHz 196 RAM Kartę graficzna Riva TNT 2 32 MB I nie wiem, jakie mam zainstalować kodeki lub, jaki zestaw, aby chodziły w miarę wszystkie filmy Próbowałem już naprawdę sporo i nic za każdym razem ścina je. Oczywiście o ile w ogóle na takim sprzęcie jest to możliwe Bardzo proszę o jakąś rade. Piszcie na GG 3766359

DZIĘKI

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 750#146750

Odinstaluj wszystkie kodeki jakie masz obecnie zainstalowane i zainstaluj:

  • albo zestaw K Lite

  • albo osobno, zainstaluj: DivX, AC3Filter, XVid, FFDshow.

Na przyszłość używaj funkcji szukaj na forum, bo takich tematów od groma

Zainstalowałem K-lite i do tego jeszcze Xvid już prawie wszystko OK Głos idzia ale obraz co prawda płynny ale lekko w zwolnionym tempie

I co z tym fantem zrobić

Wedlug mnie to jest juz problem z twoim kompem.

Jest on troszke slaby.

Nadmiar kodekow szkodzi rowniez wlasnie podobnymi objawami (skakanie obrazu, zanik obrazu)

Zainstaluj najnowsze K lite 240f lub K lite mega codec pack 117.

Ja na takim samym kompie oglądałem filmy bez problemu jeszcze 2lata temu, polecałbym zainstalować zestaw o nazwie 7.8g tu są linki:

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 4317135022 - dla win xp

http://www.cdrinfo.pl/software/stronaid … 4317135800 - dla win 98

polecam to są zestawy, naprawde tylko to co potrzebne, nie instaluj nic dodatkowego

Pobierz i zainstaluj Allpalyer

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=24&id=25

Odinstaluj wszystkie kodeki i pobierz poprzez Allplayer’a kodeki używając funkcji w opcjach programu LiveUpdate.

:okulary:

podczas oglądania filmów wyłącz wszystkie aplikacje, które pracują wraz z systemem.

U mnie niedawno dzialo sie cos takiego ze jak mialem wlaczony net i chcialem ogladac w AllPlayerze film to obraz zanikal co pare sekund.

Myslalem ze to kodeki.

Ale przezucilem sie na BestPlayer i teraz nie mam tego problemu.

Obecnie uzywam K Lite Codec Pack 240f i smigaja jak nalezy.

ściągnij sobie taki odtwarzacz “bsplayer”

naprawdę jest super

ja mam słabszego kompa od ciebie(niedługo będę miał nowy) i mi żaden film się nie tnie

POLECAM “bsplayer”

Odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj jedynie zestaw kodeków FFDshow.

Dostępny jest na wortalu.Zbyt dużo kodeków jedynie muli komputer.

Ja mam zainstalowany tylko ten zestaw i wszystkie filmy w divx-e mi chodzą bez problemów :smiley: :smiley: :smiley:

Na pewno nie wszystkie filmy Ci się otworzą, chyba że masz coś jeszcze zainstalowane i o tym nie wiesz :wink:

Mam zainstalowanego windows media playera 9 oraz najnowszy FFDshow.

Lecz jak napisałem na tym zestawie kodeków chodzą mi wszystkie filmy w divx-e.Więc nie czepiaj się nie wiadomo czego. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Pierwsza rzecza jaka powinienes zainstalowac jest Avicodec. Od teraz bedziesz wiedzia jakie kodeki masz w systemie, jakiego ewentualnie potrzebujesz i gdzie go szukac.

Jesli nie zamierzasz konwertowac filmow itd to nie potrzebujesz fizycznych kodekow poza jednym, o nim zaraz. Zainstaluj sobie najnowszy ffdshow, ktory symuluje prace kodekow audio i video. Tym jedynym kodekiem powinien byc najnowszy Xvid. (w systemie oprocz niego bedzie znajdowal sie pakiet WMP w zaleznosci od systemu w wersji 6.4 dla 98 i 8.0 dla XP) Dlaczego akurat Xvid ?? To proste, wiekszosc nowych filmow jest konwertowanych wlasnie nim, sporadycznie Divx 5. Dlaczego jeszcze ? Otoz, to czy film na slabym sprzecie zarywa, zalezy m.in. od tego w jakiej jest rozdzielczosci i od ilosci bitow wyswietalnej grafiki, wiadomo, ze czym wiecej tym bardziej obciaza ona komputer. I tak przy 16 bitach film, ktory przy 32 bitach zarywal chodzi nam plynie, ale niestety traci na jakosci. Zeby sobie to zobrazowac wystarczy wlaczyc film najlepiej zrobiony divx 3 lub 4 i porownac go przy 16 i 32 bitach. I tak od jakiegos czasu nasz Xvid potrafi rozmywac tak, ze grafika 16 bitowa wyglada o wiele lepiej. Gorzej sprawa wyglada przy starszych kodekach. Wazne jest tez, zeby nie rozciagac filmu do rozdzielczosci monitora tylko dopasowywac ja do rozdzielczosci filmu. Osiagniemy to uzywajac odtwarzaczy w ktorych jest opcja pelnego ekranu ze zmiana rozdzielczosci; np: Vplayer, SubEditPlayer itp. Ktos juz to wyzej pisal, ze system musi byc nie obciazony, najlepiej ogladac film po wlaczeniu/restarcie

Swoja droga, kiedys mialem 400 i zarywaly mi tylko filmy w bardzo duzych rozdzielczosciach (powyzej 700), ktore sa rzadkoscia. Tak wiec przy 550 nie powinno byc wiekszych problemow. To zalezy jeszcze od systemu i ilosci programow uruchamiajacych sie przy starcie

Powodzenia :stuck_out_tongue: