Problem z Kodekami

Mam mały problem z kodekami.

Otóż nagrywam przy pomocy Frapsa filmik:

76387804gg4.th.jpg

Wszystko ok tylko jest za duży. Zatem chce go przekonwerterować do mniejszego formatu.

Włączam więc Total Video Converter:

37222639pl5.th.jpg

Wybieram żądany plik:

87516555gc7.th.jpg

No i oczywiście format. Taki Divx bo jest mały, a do tego dość dobrze widać.

32954856fi1.th.jpg

Ok plik konwerterujemy:

73655242or2.th.jpg

Jednakże po zmianie formatu mamy problem. Video ma zakłócenia:

91923512ra7.th.jpg

Sprawdzmy zatem kodeki ffdshow…

10929596kp8.th.jpg

Mamy wybrane “disabled” w tymże formacie…

15876921xm8.th.jpg

… jednakże działający bez zakłóceń Fraps również jest “odłączony”

47537916qx8.th.jpg

Wcześniej miałem K-Lite gdzie było jeszcze gorzej bo nagrania z Frapsa były zakłócone (a jeszcze niewiadomo czemu podczas odtwarzania nie było ffdshow w trayu).

Wie ktoś jak to naprawić ? Bo gdy ściągam AMV z sieci w .flv i konwerteruje do tego samego formatu żadnych zakłóceń nie ma.

powiem Ci tak,ze ja jak przerabiałem divx,rmvb,mpg i inne tego typu podobne na DVD to wystarczały mi tylko kodeki divx i real alternative i wszystko pięknie chodziło.moze cos pomoże.

Masz zaznaczone Decode with Internal decoders only - czyli przy dekodowaniu nie są używane zewnętrzne (zainstalowane w systemie) kodeki i filtry DirectShow, a wewnętrzne dekodery (co tak naprawdę oznacza FFmpeg).

Biblioteka libavcodec zawarta w FFmpeg nie radzi sobie z dekodowaniem wideo kodowanego aktualną wersją kodeka Fraps’a (v5).

Należałoby raczej skorzystać z Try to decode with MS DX9 Directshow first.

Nie jest jednak pewne czy TVC skorzysta z odpowiedniego kodeka.

Fraps i przy okazji jego kodek (wymagany do poprawnego dekodowania i odtwarzania) masz zainstalowany?

BTW

Wyłączyłeś w ffdshow obsługę MS MPEG-4 v3.

Tymczasem w TVC ustawiłeś kodowanie starym DivX’em.

(FFmpeg nie zawiera tego kodeka - koduje z wykorzystaniem własnego enkodera MPEG-4 i wstawia odpowiedni tag FourCC.)

Gigaman witaj na Forum.

Proszę zapoznać się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku zmien.gif

:arrow: viewtopic.php?p=980957

:arrow: viewtopic.php?f=5t=210226

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Pozdrawiam.