Problem z kodem do gry z Origin

Witam!

Skontaktować się z supportem EA ten sam problem jest z Battlefield Bad Company 2 bo to gry sprzed “ery” Origin support poda Ci nowy klucz do aktywacji w grze.

Jestem w tym zielony! Czy mógłbyś mi podać link do tego supportu?

Ale martwię się też tym czy nie będzie trzeba napisać do nich o tym po angielsku a ja nie za bardzo znam angielski.

Z góry Ci dziękuję.

 

Pozdrawiam

http://help.ea.com/pl/contact-us/new/?product=origin&platform=pc - pisz po polsku.

Wysłałem. Raz jeszcze dziękuję.

A jak oni się ze mną z kontaktują, na email dostanę od nich odpowiedź?

Oczywiście można z EA gadać po polsku jak kolega napisał wyżej.

E-mail dostaniesz jak sprawa ruszy do przodu oraz pewnie dostałeś jakiś link z numerem Twojej “sprawy”, który pozwala sprawdzać stan zgłoszenia na stronie.

 

Znając angielski sprawę załatwiłbyś na live chacie w 15 min :slight_smile: A tak trzeba trochę poczekać.

Jak narazie nie dostałem email’a. Jeśli chodzi o “link z numerem sprawy” jak napisałeś…, to już wogóle nie wiem o co chodzi?

Czy chodzi tutaj o tą stronę post-73405-0-93470500-1417433152_thumb.j jeśli tak, to jak widać na obrazku, to nie ma na niej żadnego numeru sprawy.

I co dalej?

 

Pozdrawiam

 

Ps: Dla pewności wysłałem im wtedy 2 razy wiadomość o tym błędnym kodzie :stuck_out_tongue:

W mailu zwrotnym od EA masz podany numer sprawy - numer odpowiadający twojemu zagadnieniu / problemowi opisanego przez ciebie w zapytaniu. Mając ten numer wiesz że sprawa jest w toku i przekazana do odpowiedzialnego działu.

 

Co dalej ? Czekać.

A jak spieszysz się to skorzystaj z podpowiedzi @struart 'a  i napisz na live chat’cie :slight_smile:

Witam ponownie!

Proszę, podajcie mi linka do tego Live chat bo nie potrafię tego znaleźć…

A na email’u dalej nie mam żadnej odpowiedzi, ile można czekać.

 

Dziękuję