Problem z kodem PIN do bluetooth

Witam.

Stałem się posiadaczem używanego notebooka Lenovo R61i , i mam problem podczas podłączania do niego urządzeń z bluetooth.Korzystając z kreatora dodawania urządzeń wszystko przebiega pomyślnie (wykrycie, utworzenie folderu wymiany plików) do momentu parowania urządzeń gdy na wyświetlaczu telefonu wyświetla się komunikat o podanie kodu PIN do połączenia się z komputerem. I w tym momencie zwracam się z pytaniem: Gdzie mam szukać tego kodu ?

Mam nadzieję ,że problem ten nie wywoła uśmiechu politowania forumowiczów ( banalne pytanie ) ![-o<

Serdecznie wszystkich pozdrawiam !

robzaj73

:smiley:

Kod PIN wymyślasz sobie sam, wpisujesz dowolny w telefonie, a następnie podajesz taki sam w komputerze

Pozdrawiam

Problem jest w tym że kod PIN mam wpisać w telefonie (komputer o kod nie pyta) a ani w kreatorze dodawania urządzeń,. ani w konfiguracji bluetooth w komputerze nie ma słowa o kodzie PIN ani o jego ustawieniu.W pomocy wyczytałem że moduł ma przypisany fabrycznie kod a o jego zmianie ani słowa (pewnie źle szukam i jestem pierdoła :expressionless: ale co zrobić) Zależy mi na opcji wymiany plików (zgranie na telefon dokumentów albo mp3 bez konieczności spinania kablem) W ustawieniach modułu w komp. zniosłem restrykcje co do połączenia umożliwiającego transfer plików ale to nic nie dało. Jeśli ktoś może mi pomóc to z góry dziękuję.

wpisujesz w telefon kod otwarcia (PIN) jaki chcesz np. 1111, a później komputer pyta się o ten kod i też wpisujesz 1111