Problem z kolejnością utworów mp3 w odtwarzaczu SanDisk

Witam,
Mam odtwarzacz mp3 SanDisk clipjam czarny. Dobrze się sprawuje, ale jedynie co może nie przeszkadza, ale nurtuje, że lista nie jest w kolejności alfabetycznej. Nie ma w ustawieniach opcji kolejności po nazwie, czy inaczej. Za pomocą MP3tag wstawiłem tytuły i wykonawcy, ale nadal widzę, że odtwarzacz pokazuje mi utwory od wykonawców z litery C a kończy się lista na literze A lub cyfrze np (znana dobrze z lat 90 grupa 2 Unlimited). Próbowałem bez tagów i też nic. A może to wada tego odtwarzacza?

1 polubienie

Też tak miałem. Nazwij pliki wg. tego schematu:

"01. “nazwa”
"02. “Nazwa”
…i tak dalej.

Jeśli plików jest więcej, niż 100, to:

"001. “Nazwa”
"002. “Nazwa”

099. “Nazwa”
100. "Nazwa.

…i tak dalej.

Oczywiście bez cudzysłowów przed liczbami i w nazwie :slight_smile:

A można to z automatu zrobić, czy trzeba ręcznie?

Tak, jest ponad 100 utworów. :slight_smile:

Można tylko by trzeba pobawić się w skrypty lub zewnętrzny soft.

Można, np. TotalCommander, DoubleCommander i narzędzie do wielokrotnej zmiany nazw.

Weź sobie użyj np. Rename Master:
http://www.joejoesoft.com/vcms/108/

O tyle wygodne, że można podglądnąć przed dokonaniem zmian jak będzie to wyglądać po zmianie nazw.

1 polubienie

Spróbuje ponumerować w programie mp3tag i zobaczę jak wyjdzie.

A to w TC czy DC nie można? :stuck_out_tongue:

No można, można :slight_smile:

Już nie pamiętam. Z “dwu-panelowców” to używam obecnie tylko MC i Krusadera pod Linux :wink:

Próbowałem Rename Master i nie poradził sobie. Miałem wszystkie utwory zaznaczone, a mi zamienił tylko dwa. Dlatego poradziłem sobie MP3Tag. Co prawda nie dałem numeracji przy nazwach wykonawców, to dał numerację w tagach i jest jak należy:)

Ty nie miales numerować po tagach, a po nazwach plików.

Początkowo tak chciałem, ale w mp3tag, gdy zmieniałem znaczniki na %track - %artist, to wychodziło - -.mp3 w plikach. A w tagach przynajmniej jest jak należy. A ręcznie numerować mi się nie chciało. To ostateczność.