Problem z kolorami w AllPlayerze i innych odtwarzaczach:/

Witam mam pewien problem, otóż wszystkie odtwarxzacze łącznie z AllPlayerem odtwarzaja mi filmy w złych kolorach - za ciemne, zły kontrast i złe nasycenuie. Najgorsze jest to że w zadnym odtwarzaczu nie mozna tego zmienic - próbwłame w AllPlayerze i WMP. Ostatnio zainstalowałem kaetre telewizyjną i tam zmieniałem klilka opcji bo chciałem zgrac wideo na komputer i byćmoze wtedy coś się pochrzaniło. Ale teraz odinstalowałem to zainstalowałem nowe kodeki ffdshow i dalej nic sie nie zmienia:/

Ma ktos jakiś pomysł aby cośzmienic??

Jaką masz kartę graficzną??

P.S. Wbrew pozorom to ma coś z tym wspólnego, chodzi mi o typ czy GeForce czy Radeon, bo np. dla nVidii, można ustawić wyświetlanie nakładki wideo…

Mam karte zintegrowana na płycie AS ROCK która oparta jest na Nvidi - GeForce 6100 nForce 405

Mialam podobny problem. Obraz mial taki czerwonawy kolor. Zrobilam to, zeby sie tego pozbyc:

  1. Wylaczylam wszystkie programy odtwarzajace wideo.

  2. Wlaczylam Windows Movie Maker i zaimportowalam dowolny plik wideo.

  3. Kliknelam na jego podglad i to wtedy on przybieral ten ‘dziwny kolor’.

  4. Nastepnie bez wylaczania Movie Makera, otworzylam wybrany przeze mnie plik wideo, gdzie kolory stawaly sie normalne.

Moze to sie wydac absurdalne, ale naprawde mi podzialalo.

Powodzenia.

Skoro masz opartą na GeForce to pewnie korzystasz z normalnych sterowników do nVidii, jeżeli tak to:…

hiszpan W ustawieniach (tam gdzie masz ustawienie rozdzielczości monitora)… Kliknij w zaawansowane… Zobaczysz tam (jeżeli masz sterowniki do nVidii) zakładkę z logo z nVidii oraz nazwę twojej karty graficznej… Kliknij na tę zakładkę… Jeżeli masz widok nowoczesny, to przełącz się na klasyczny… Jak przez to przejdziesz… to wyszukaj “Ustawienie nakładki wideo”, w tym panelu znajdziesz “Wyreguluj kolory”… Odpal jakiś plik wideo i spróbuj pobawić się ustawieniami…