Problem z kolorami w GIMP 2.4.0-RC1


(Haz3L) #1

Mam problem, zamiast białego jest 1188811310104.PNG

Jak to zmienić?


(goomish) #2

Zmień kolor tła w selektorze pod ikonami narzędzi (Okno zatytułowane GIMP). Ew. podczas tworzenia nowego obrazu rozwiń opcje zaawansowane i wybierz kolor tła -> Biały.

Możesz to ustawić na stałe w Plik > Preferencje -> Nowy obraz -> Szablon.

Do wyboru jest: Biały, Przezroczysty, Kolor tła lub Kolor pierwszoplanowy. Te ostatnie zostają takie jakie ustawiłeś w poprzedniej sesji programu.


(Haz3L) #3

To nie tego problem...ehhh...to z kolorami coś jest.

Ktoś lepiej poradzi?


(Monczkin) #4

nie, dlatego, że nie piszesz nic więcej.


(Haz3L) #5

W GIMP 2.2.17 było dobrze, a w tym jest tak dziwnie :confused:


(Airborn) #6

a może jest o powiązane z RC1?


(goomish) #7

No i znalazło się rozwiązanie. Po prawie miesiącu ale dopiero teraz zaktualizowałem GIMP-a do wersji 2.4 :). Autorowi pytania pewnie już nie zależy na odpowiedzi albo znalazł ją gdzieś indziej ale może się przydać jakby ktoś wpadł na pomysł skorzystania z wyszukiwarki :slight_smile:

Rozwiązania są (chyba) dwa:

  • we właściwościach monitora (w Panelu Sterowania) zainstalować i włączyć odpowiedni profil kolorów i następnie wskazać w odpowiednim miejscu w opcjach [\*] GIMP-a. Efekt może być rózny, w zależności od wybranego profilu kolorów, temperatury barw monitora etc.

  • lub też, w przypadku gdy ktoś nie używa i nie ma zainstalowanego profilu kolorów wyłączyć opcję [\*] 'Try to obtain the monitor profile from the windowing system' (GIMP2.4 RC3, być może w późniejszych wersjach będzie to przetłumaczone). Pozostałe opcje w tym oknie - domyślne.

[\*] Plik -> Preferencje -Zarządzanie kolorami