Problem z kolorami w photoshop

Otóż mam taki problem jak włącze photoshopa i otworze rysunek to on ma inne kolory (odcienie się różnią, jest inne nasycenie i tak jakby był wyblakły wygląda) otwierając go w innych programach jest prawidłowy kolor. To bardzo mi przeszkadza gdy chcę wypełnić coś i wybiore kolor, zapisze a tu otwieram i jest inny :(. Jak to naprwić, zmienić??

Przywróć domyślne ustawienia programu.

Edycja -> tryb -> rgb (?)

a jak to nie zadziała to przy starcie photoshopa przytrzymaj:

CTRL+ALT+SHIFT

Powino zadziałać

ctrl+alt+shift nie pomogło :frowning:

a edycja tryb rgb nie moge znaleźć

Zakładka “obrazek” -->“tryb”–>“kolory RGB”

a masz polskiego photoshopa czy angielskiego?

jak angielski to musisz wejść w edit i tam masz

mam angielskiego i tam w edit nie ma żadnego trybu (mode)

To jest w image-mode ale mam rgb ustawione

Zobacz w zakładce “obrazek” jak proponował Lucky Luck :wink:

jest w zakładce “obrazek” ale mam ustawione rgb tak jak powinno być.

worminator a jak masz ustawione kolory? (zakładka “edycja”–>“ustawienia kolorów”). Ja mam w ten sposób ustawione:

kolores4.th.jpg

Ustawiłem tak jak ty ale cały czas obrazek się różni w photoshopie od otwartego w bylejakim programie :frowning:

W przedstawionym powyżej oknie, w polu settings wybierz “Domyślne przestrzenie Photoshop 5” numerek może się różnić. Jeśli nadal będzie nie tak spróbuj innych opcji.

jezeli masz tak ustawione kolory to jest standard jest ok’

i bym był zatym ze wszystkie inne programy przekłamują :slight_smile:

hmm, tak sobie przypominam że niedawno zmieniałem monitor, a wcześniej przed zmianą nie widziałem różnicy chodz wątpie w to żeby monitor miał wpływ. Sam już nie wiem

A co do tamtych o których ustawień mówił airbone to mam tylko takie:

-Custom

-Monitor Color

-North America general Purpose 2

-North America prepres 2

-North America web/internet

Ha już mam ustawiłem na Monitor Color i działa :smiley:

Mam dokładnie ten sam problem…

ostatnio kupiłem sobie nowy monitor, ale wszystko było ok. Dopiero po około tygodniu włączam PS’a i… zonk. Kolory wyblakłe :frowning:

Nie wiem co mam zrobić, resetowałem photoshopa, jeszcze raz instalowałem, zrobiłem wszystko co chyba dało się zrobić - wybrałem opcję “RGB monitora - Display profile” z ustawień kolorów. Nic to jednak nie dało.

W miejscu gdzie się pracuje kolory są wyblakłe, lecz w “Zapisz dla internetu i urządzeń…” jest dobrze :confused:

Nie mam pomysłu. Grzebałem też w ustawiniach monitora - bez skutku. Na koniec jeszcze pokażę to na screenach :slight_smile:

Normalnie

Wygląd w Photoshopie

Paleta Barw