Problem z kolorami - Windows 8

Witam, od pewnego momentu mam problem z kolorami w windows 8. Kiedyś po uruchomieniu komputera juz cos zwróciło moją uwagę, inne odcienie danego koloru. Jako że zajmuję się malowaniem stron, pamietam jaki był odcień fioletu w mojej pracy, ale po tamtym własnie uruchomieniu ten odcień był całkiem inny. Dzisiaj przerabiając obrazek, zapisałem go i wrzuciłem na strone, ale okazało się że jest on dużo ciemniejszy od poprzedniego i całkiem nie pasuje, bo jest po prostu za ciemny. Mam program Adobe Photoshop CS6, ale nie wydaje mi się żeby to była jego wina, bo strony internetowe też troszkę inaczej wyglądają. Dodam, że własnie przeinstalowałem sterowniki do karty graf. i nic nie pomogło. Proszę o pomoc, bo mnie to strasznie wkurza :frowning:

To jednak są problemy, bo gdyby nie było, to by postu nie było. Pod W7 był ten problem ? Sprawdź ustawienia kolorów ekranu, tam może tkwi problem.

chyba nie , kolory 32 bit . Różnice widać szczególnie w ciemnych kolorach .

Dodane 13.01.2013 (N) 14:52

Przeinstalowałem system, ale niestety to nic nie dało, nie wiem czemu :frowning:

Dodam 2 screeny, “zrobione” przez painta:

http://i.imagebanana.com/img/tjq0p3be/1.png

http://i.imagebanana.com/img/5jt6k4ui/2.png

tutaj widać, o co mi chodzi, mianowicie pierwszy screen pokazuje moją pracę w skali 1:1 i widać jaki jest fiolet, a na drugiej jest mniejsza praca, pomniejszona przez dA i tutaj są oryginalne kolory. To jest porównanie jak byłoi jak jest. Proszę o pomoc! :slight_smile:

************

Oba screeny były robione na tym samym PC, systemie, sterownikach grafiki, przy tych samych ustawieniach?

************

w tej samej minucie nawet :slight_smile: czyli tak :slight_smile:

Czyli raczej problem czysto softowy. Pozostaje zapewne poczekać aż W8 wyjdzie ze stadium “beta” i dopracują oprogramowanie pisane pod niego (szcególnie stery grafiki).

Co do róźnic w wyświetlaniu między poszczególnymi komputerami, został zachowany poprawny “color workflow”? Wszystko oprofilowane i zarządzane barwnie na każdym etapie?

Ale oba screeny na tym samym pc, na tej samej stronie i wszystko to samo :slight_smile:

Dodane 15.01.2013 (Wt) 14:57

A zauważyłem coś jeszcze, gdy zapiszę szare tło w PS i otworze je za pomocą przeglądarek obrazów i zdjęć , czyli opcji z starszych wersji Windowsa to jest ciemniej, lecz gdy za pomocą nowej możliwości ( domyślnej ) jest oryginalny kolor.

Wspominałeś coś o pracy. Myślałem, że chodzi też ddatkowo o róznice między kompem w pracy i w domu.

A te przeglądarki ze starszych wersji Windowsa wsperają profile ICC / ICM? Bo podane objawy mogą sugerować, że oprofilowany (domyślnie w PS) obraz otwierasz softem bez wbudowanego zarządzania kolorem. Wtedy pojawiają się przekłamiania barwne.

o co kaman ? :o :roll: ja w tym totalnie zielony jestem

Profile barwne. Wrzucasz do wyszukiwarki “color management”, “color workflow” etc. Jest tego trochę. Jeśli zajmujesz się “malowaniem stron” na poważnie to temat i tak Cię nie ominie.

Dzięki za pomoc, ale sam znalazłem odpowiedź :slight_smile:

http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … 78f4c2d915

Wydaje mi się, że po zainstalowaniu drukarki pojawił mi się inny domyślny system kolorów i tak zostało, po zmianie jak w tym linku działa poprawnie :slight_smile: