Problem z kolorowym drukowaniem

Witam. posiadam drukarke HP DeskJet Ink Advantage 4535, która jest połączona sieciowo. Drukując stronę testową lub z urządzeń typu smartfon, tablet na Androidzie wszystko jest OK wydruki są w kolorze, natomiast z PC, Laptopa (Windows 10) wydruki są czarno-białe. Sprawdzałem drukowanie przez program do pdf, Chrome, Edge wszystko czarno-białe mimo iż w tych programach jest wybrane “drukuj w kolorze”. Co jest przyczyną?

Poszukaj w konfiguratorze od HP opcji wydruku w kolorze i ja włącz.
Jaki system na PC?

Wszystko jest ustawione na kolor, przeinstalowałem nawet sterowniki i dalej ze smartfona OK, komputery z windowsem wszystko czarno-białe. Zawsze miałem tusz od HP teraz mam zamiennik Active Jet z tego co czytałem to regenerowane kadridże no ale co to ma za znaczenie skoro smartfony drukują kolorowo, a PC-ty i Laptopy czarno-biało nie potrafię tego zrozumieć :wink:

Instalowałeś jakiś sterownik czy korzystasz ze systemowego?

Zrobiłem tak wywaliłem całe oprogramowanie HP, zaawansowane czyszczenie Revo uinstallerem, instalacja podstawowego sterownika HP zamiast “pełnego pakietuHP”. Efekt taki, że PC się ogarnoł i jest w kolorze, a laptop dalej czrno-biało ;-). Ręce już opadają :wink: Nie potrafie nigdzie znaleźć opcji “drukuj w odcieniach szarości”, kiedyś w mojej starej drukarce to było w preferencjach drukowania (chyba, że to chodzi o system, bo wtedy też miałem Win7, a teraz Win10)

Nie minęło ani 15 minut i PC znowu drukuje czarno-biało sam z siebie bez zmiany jakichkolwiek opcji. Pierwszy raz się spotykam z takim cyrkiem ;-). Ktoś ma jakiś pomysł, czy zostało jedynie zajść z tym do śmietnika :wink: ?

Spróbuj wywalić sterowniki od HP i nie instaluj żadnych, tylko dodaj drukarkę z poziomu panelu sterowania i pozwól systemowi zainstalować samodzielnie własny sterownik.

Tak zrobiłem i nic to nie dało :neutral_face:

Czy ktoś w ogóle rozwiązał ten problem? Ja posiadam drukarkę HP 4530 i w Win10 w kolorze drukuje po kablu a przez wifi tylko na czarno-biało (w ustawieniach wydruku nie ma nawet opcji zmiany koloru druku).

Niby problem tu jest rozwiązany, ale u mnie jakoś nie działa: