Win 10, urządzenie HP 4530 drukuje tylko na czarno-biało

Cześć, kupiłem lapka z Win 10 Home wersja 64 bit. Zainstalowałem oryginalne sterowniki do mojego urządzenia HP DeskJet 4530 - niestety drukuje tylko w czerni/bieli. Dla jasności, wszędzie mam ustawione “kolor”, a urządzenie jest sprawne, bo te same rzeczy drukuję ze smartfona i drukuje poprawnie, więc coś w systemie/sterach.

Odinstalowywałem sterowniki, czyściłem dokładnie rejestr, inne stery, stare, nowe itp. Zainstalowałem więc Snappy Driver i mam TAKIE info jak w foto.

Ściągam jakieś “pakiety” z tego info, ale nie wiem gdzie je wrzucić, bo normalnie instalować się nie dają. Poświęci ktoś chwilę na pomoc? Dzięki, pzdr.

Hej,

  • A jakie pliki drukujesz i poprzez jaki program?
  • Możesz pokazać na screenach ustawienia drukarki?
  • Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

To gdzieś błąd w ustawieniach, drukarki lub programu obsługującego. Tylko szukając znajdziesz, trudno tak na zasadzie wróżki.
Podziwiam odwagi do korzystania z takiej dziwnego pochodzenia oprogramowania. Zaśmiecisz tylko system. Najlepsza jest zawsze okrojona wersja producent, bez śmieci.

Np. foto wstawione w Wordzie, zwykłe foto, kolorowe czcionki w Wordzie, zwykłe rzeczy. Jak wspomniałem w moim poście wyżej - mój system to Win 10 Home 64 bit. Te same pliki drukuję ze smartfona i drukuje OK.

@marchello jakie “dziwne” pochodzenie? To sterowniki ze strony HP. Ten program z foto wyżej to programik do uaktualniania sterowników. Zainstalowałem go, żeby mi “pokazał” coś pomocnego w związku ze sterami do drukarki. Windows pokazuje, że wszystkie sterowniki mam OK.

Taki mam komunikat systemowy- po kliknięciu PREFERENCJE DRUKOWANIA.

A próbowałeś bez dodatkowych sterowników najpierw wykryć drukarkę i zrobić wydruk testowej strony? Mówię np. z tym przykładem, co opisujesz.

1 polubienie

Dokładnie w tej chwili. Odinstalowałem WSZYSTKO, rejestr, poczyszczone itp. W Windowsie, zakładka drukarki, dałem DODAJ. Wykryło moją, dodałem, NIE instalowałem żadnych sterowników. Windows sam swoje dodał. Wchodzę “preferencje drukowania”, za 1 razem załapało, dałem szybko wydrukuj testową, ale znów w szarości. Znowu chciałem wejść w te “preferencje” i już zonk, błąd ten, co wyżej na foto.

Wejdź w preferencje drukarki przez stary panel sterowania i spróbuj wyświetlić ustawienia.
Czy Windows w pełni zaktualizowany?

Tak, Windows oryginalny, WSZYSTKIE aktualizacje. Jest postęp. Zrobiłem ponownie to, co wyżej, ale jak już Windows dodał moje urządzenie, to nie wchodziłem w preferencje- tylko dałem druk i fotkę. Wydrukował w kolorze i OK. Jak tylko próbuję dostać się w preferencje, bez względu którędy, to za 2 razem ten błąd wyżej wywala.

Na początek nie będę wchodził w systemowe preferencje urządzenia, póki drukuje ok :slight_smile:

A którą wersję instalowałeś - podstawowe sterowniki czy pełną wersję oprogramowania?

Na 90% tą pełną, zobaczyłem “rekomendowane”, zresztą wcześniej na Windowsie 7 32bit. Przez 2 lata ich używałem i było OK. Pobiorę tą podstawową.

Spróbuj, może będzie jakiś przełom…

Ten problem da się rozwiązać w dość banalny sposób.
Dotyczy on też duplexu automatycznego, który przestaje działać w drukarkach HP DJ pod Win 10.

Panel sterowania → urządzenia i drukarki → PPM na drukarce → właściwości drukarki → ustawienia urządzenia :
(mamy 2 opcje)

  1. Typ urządzenia zmieniamy na kolor (nie przejmujemy się jeśli przeskoczy) i wybieramy OK

Jeśli nie ma tej opcji to się nie przejmujemy. Prawdopodobnie są zamiast tego tylko dwie: „Automatyczna jednostka dupleksowa” i „Automatyczna konfiguracja”.

  1. W tym przypadku w zakładce „ustawienia urządzenia” wybieramy opcję „Automatyczna konfiguracja” → zmieniamy pozycję „wyłączone” na „Aktualizuj teraz” (na pewno będzie zmieniało się z uporem na „wyłączone” ale jak w pkt 1. nie przejmujemy się tym) → wybieramy zastosuj i OK.

Dzięki temu z automatu wraca również automatyczny duplex bo wartość duplexu z „Nie zainstalowane” zmienia się na „Zainstalowane”.

Miłego druku :slight_smile: Podawajcie dalej bo HP olewa temat i zaleca odinstalowanie sterowników i zainstalowanie jeszcze raz ale ten „OFICJALNY” sposób nic nie daje … jeśli działacie po WI-FI :slight_smile: po kablu USB działa jak należy. Wiec mają problem ze sterownikiem dla urządzeń podpiętych bezprzewodowo.

2 polubienia

Szanuję, dzięki!

Takie problemy miałem, gdy po aktualizacji sterowników, nie drukowało mi w kolorze, i musiałem ponownie instalować stery HP. I pomagało. Ja zazwyczaj diagnozuję HP przez program (doktor coś), który jest dołączony i pomaga.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.