Problem z kombinacjami klawiszy

Witam. Od kilku dni mam pewien problem z klawiaturą. Grając w niektóre gry nie mogę wykonywać pewnych czynności. Np. przytrzymanie spacji + LPM powoduje,że cała gra jak i komputer na chwilę się wieszają,a po chwili słychać “biiip” “biiip” (mam nadzieję,że wiecie o jaki dźwięk mi chodzi :slight_smile: ). Ogranicza to dosyć możliwości w grze. Grając w TESO zauważyłem,że podobny problem mam, gdy chodzę używając WSAD + Shift i rozglądam się myszką, wtedy kamera tak jakby się zawiesza. Szukałem po internecie,ale znalałem tylko durne porady w stylu “kup nową klawiaturę”, a do cholerci skoro wcześniej działało to znaczy,że klawiatura jest odpowiednia. :slight_smile: Z góry dziękuję za okazaną pomoc i pozdrawiam w ten słoneczny dzień :smiley:

No niestety trzeba kompa sprawdzić na innej klawiaturze.

 

Edit:

 

I to, że kiedyś działało, nie znaczy,że działa dalej poprawnie.

Zastanawiałem się czy może nie jest to jakiś program lub coś w tym stylu co działa i blokuje pewne kombinacje klawiszy etc. Bo co mogło się zmienić z dnia na dzień…

Ale jak się zawiesza i wydaje komp dźwięki, może to być uszkodzenie kabla w wypadku klawiatur przewodowych lub jej sterownika (chipa).

 

Sprawdź skróty klawiaturowe, z reguły używają tego karty grafiki.

 

I sprawdź również myszkę, bo to może i ona robi problem?

 

Klawka jest bezprzewodowa akurat. W tym momencie zauważyłem,że główny problem występuje między klawiaturą a myszką. I już nie ogarniam :confused: Czyli tak jak mówiłem Spacja + LPM, jakieś tam WSAD + obracanie myszką kamery, czy np. ALT + scrollowanie strony na necie.

Ok zobaczę i dam edit.

sprawdz skróty klawiszowe w panelu kontrolnym karty graficznej i przeglądarce… 8)

 

Problem nie dotyczy tylko przeglądarki. Dotyczy on przeglądarki,pulpitu,gier. I jest to jakiś problem na linii klawiatura-myszka występujący od kilku dni.

 

P.S. Szczerze mówiąc to w myszce żadnych skrótów przypisanych nie mam,a co do grafiki to nie wiem gdzie to sprawdzić. Wchodząc w Panel sterowania NVidia nie mogę znaleźć żadnego spisu skrótów etc.

 

Jak nie ma, to nie ma, skróty do grafiki to z reguły połączenie ALT+ …  CTRL+ …

 

Skoncentruj się na klawiaturze i myszce.

 

Edit:

 

Może zawirusowany?

Właśnie robię skan. A co rozumiesz poprzez skoncentrowanie się na klawiaturze i myszce?

No trzeba sprawdzić kompa na innej, najpierw klawiaturze i myszy lub te podzespoły sprawdzić na innym kompie.

 

Edit:

 

Te podzespoły pracują na sterach systemowych, czy własnych?

 

Obie chyba na własnych. Co najlepsze, nie ściągałem żadnych nowych sterowników.

No to odinstaluj wszystko oprogramowanie co mysz i klawiatura, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i niech zainstaluje stery system i zobacz jak pracują na sterach systemowych, ewentualnie później wgrasz najnowsze stery do myszki i klawiatury.

 

Edit:

 

Ale mnie to wygląda na problem sprzętowy klawiatury lub myszy, ale sprawdź wszystkie możliwości.