Problem z kompem , moze ktos pomoze

Od jakiegos czasu , nie zawsze , gasnie monitor ( jakis stary tulip ). Myslalem ze to moze on i winda dalej chodzi ale ostatnio stalo sie to podczas drukowania , drukarka sie zatrzymala , monit wylaczyl , za to komp dalej dzial :/. No i teraz pytanie co to moze byc , co ewetualnie sprawdzic i zrobic. Musze odrazu reinstalowac system ?

pzdr

sprawdz temperature procesora Everestem :wink: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

wstaw loga z HijackThis

:wink:

Temp procka podkreconego w stresie nie przekracza 45s , idle 35-37.

To samo karta 41-55 max.

Wiec mysle ze to nie wina przegrzania czegos.

a log ??

moze masz jakies spiecie ?? sprawdz podlaczenie dyskow, wysztkich kabli , wiatrakow … :stuck_out_tongue_winking_eye:

To może go "odkręc :wink: " na jakiś czas i zobacz czy sytuacja bedzie taka sama :stuck_out_tongue:

log

http://www.toya.net.pl/~wookie/aa/index.htm

inaczej nie umialem wrzucic

co do kablekow zaraz sprawdze wszystko , co do procka hmm po podkrecaniu sprawdzalem , testowalem itd. i problemow przy tej predkosci zadnej nie bylo

Log jest czysty, możesz usunąć tylko:

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

Zainstaluj Service Pack 2.

Może to wina połączeń, styków. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Moze masz masz nowe sterowniki do karty graf?

jeśli tak to amsz ten sam problem co muj kumpel musial je odinstalowac i zainstalowac te orginalne co z karta byly 8) a jak niepomoze to jeszcze pomyslimy.

No to tak SP2 nie ma wiec mowisz zainstalowac ok zrobie to :slight_smile:

Co do sterow to tak , bawilem sie w oc karty wiec probowalem ze 3 bodaj roznych. Staralem sie za kazdym razem wyczyscic kompa przed wgraniem nowych i obecnie sa najnowsze.

Zrobie obie rzeczy tzn SP2 i stery ktore mialem na plycie i zobacze czy bedzie to sie powtarzalo.

thx za pomoc , gdyby cos jeszcze dajcie znac :slight_smile:

wes strasze sprubuj sterowniki bo moze przezto masz problem muj kumpel tak mial i gdy zainstalowal strasze serowniki to mu działa :mrgreen: jak bendze zle to dlaje pomyslimy :stuck_out_tongue:

No juz zainstalowalem sp2 i stare stery , nie wiemc czy nie za stare sa ;] , i poki co zobacze czy nadal bedzie problem sie powtarzal.

podstawowe rzeczy:

:arrow: włączenie BSOD’a

:arrow: Debugger Windows

:arrow: podgląd zdarzeń start-> uruchom-> eventvwr.msc

:arrow: spradzenie kompa ze strony wirusów

skaner MKS On Line

Spybot Search & Destroy

CWShredder

Ad-aware SE Personal

HijackThis

Wirusow nie ma zadnych wiec pod tym wzgledem tez czysto , pierwsza rzecz jaka zawsze sprawdzam.

blue screent nie pojawial sie w ogole

Poki co wszystko jest ok nic sie nie dzieje wiec moze bedzie juz w porzasiu , ale jesli to wina sterow od grafy to hmm dziwne , tzn ze mam w ogole nowszych nie wgrywac ? ;].

Czasami tak jest ze musisz jechac na starych sterach bo nowe sparzaja problemy a karte graf raz an 2 lata przydaje sie wymienic :stuck_out_tongue:

sprawdz czy wszystkie pliki masz podpisane cyfrowo start-> uruchom-> sigverif Zaawansowane

schowek012ky.jpg

No nie sa wszystkie , wlasnie wyszukal i to calkiem sporo.

A co to daje , i ewetualnie jesli to wazne to jak zrobic zeby bylo dobrze :slight_smile:

nie podpisane sterowniki własnie moga powodowac róznego rodzaju restarty, zawieszanie sie kompa etc. jezeli obecnie nic sie nie dzieje zostawa to w spokoju ale mniej to na uwadze, aby zaktualizowac wszystkie stery do podpisów cyfrowych

Hmm a tak w skrocie jak to sie robi ? :slight_smile:

Wlasnie dzis pojawil sie inny problem : po 20 minutach grania blue screen :/.

Czy moze to byc spowodowane przegrzaniem ? Tzn wyciagnalem wentyl z budy jeden , obnizylem obroty na grafice do 2000max , procek nadal 3400 , temp w stresie podskoczyl proca do 45 wiec w sumie luzik a karty 55 wiec tez luzik. Reszta w normie.

Jesli nie to co ewetualnie :confused:

Ja miałem taki sam problem. Monitor gasł a komputer dzialal i to sie dzialo nawet po 8 minutach wlaczonego komputera.

Pewnie masz karte graficzna uszkodzona, albo niedocisnieta. W moim przypadku to bylo ze producent zle wyprodukowal karte graficzna (mialem ja 2 tygodnie) i mi sie ruszała tak ze przy małym drgnieciu sie odłanczało cos w niej i gas monitor (sprawdzane na 2 komputerach).

Jesli jest tak jak mowie czyli karta graficzna to daj ja do naprawy. Dobrze by bylo gdybyś miał ja na gwarancji.

oczywiscie ze może być spowodowane przegrzewaniem sie Hardware a co do sterowników nalęzy je odintslować i zainstalowąć nowe wersje, ważna rzeczą jest blue screen podaj go :!: