Problem z kompem - reastartuej się przy włączaniu

Witam,

Mój kolega ma następujący problem: włącza się komp, po 5 sek. od ukazania się pulpitu komp się restartuje samoczynnie i tak w kółko… próbowałem odpalić z płytki inny system jednak on się nawet nie ładował! pusty pasek! jak byłem w sklepie komputerowym to koleś powiedział, że to może być ‘walnięta pamięć’ - a wy co o tym sądzicie? co mam zrobić?

KAŻDA ODPOWIEDŹ SIĘ PRZYDA! Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC!

włącz wyświetlanie bluescreen’ów:

PPM na Mój komputer> właściwości > zakładka "Zaawansowane" > "Uruchamianie i odzyskiwanie" ... "ustawienia" > zaznaczasz "Zapisz zdarzenie do dziennika systemu" i odznaczasz "Wyślij alert administracyjny" oraz "Automatycznie uruchom ponownie". Następnie możesz jeszcze w "Zapisywanie informacji o debugowaniu" wybrać z listy "brak".

i podaj dokładnie jaki błąd wyskoczył

najprościej byłoby założyć inna pamięć i sprawdzić, jak odpali to znaczy ze pamięć

podobne problemy stwarza tez zasilacz, warto podejrzeć w biosie jak z napięciami jest, może któreś jest wadliwe

MK

problemem może być również walnięty zasilacz .

michalk , cetylek , a po co Windows zapisuje błędy? Czasami warto do nich zajrzeć. Wbrew pozorom tam jest zapisanych wiele cennych informacji.

infoR_96 , oprócz tego co podał niezDarek , zajrzyj do folderu C:\Windows\minidump i zobacz czy są tam pliki DMP (to są pliki generowane podczas błędów systemowych).

przepraszam za kłopot: powodem było spalone podzespoły kompa, dziękuję wszystkim za pomoc!