Problem z kompem+restart biosa

  1. Mam taki dziwny problem. Przed włączeniem komputera muszę zrestartować biosa, bo inaczej po kilku minutach system się zawiesi :confused: Musiałem odłączyć mój 2 dysk, ponieważ wtedy wogle mi się komputer nie włącza :((

Problem powstał po restarcie kompa

Mój sprzęt to:

AMD Athlon 3000+

płyta główna: MSi K8N NEO

768MB ram Kingston

dysk seagate 80GB

GF 6200 64bit

Jak myślicie co to może być??

  1. I przy okazji od kilku dni coś mi neostrada dziwnie dziala miedzy 13-23 wogle nie mogę grać w csa bo mam ping 300 :o. Miałem neo 128 i podwyższyli mi do 256 ale teraz gorzej chodzi. Czy to jest od neo czy co??

sprawdź baterię w płycie głównej, zostaw komputer włączony do sieci po zamknięciu systemu i zobacz czy przy starcie systemu problem sie powtórzy, ale napisz dokładniej czy bios się resetuje? Jest jakiś komunikat?

hmm normalnie wszystko się włączy tylko że po chwili system się zawiesi i muszę go zrestartować, a czasami pokazuje się błąd stop(blue screen) :((

Debugging Tools for Windows i pliki minidump

Wklej na forum.

może masz 2 dysk źle skonfigurowany / nie na slave albo nie w środku taśmy /, jak masz podłączone dyski?

hmm no dysk miałem podłączony na sleva i wtedy mi się nie chciał wogle komputer włączyć :(( to go odłączyłem wtedy normalnie mi się włącza tylko że właśnie muszę restart biosa najpierw zrobić. ale to dziwne jest bo miałem ten dysk chyba pół roku tak i nagle coś się zepsuło. Możliwe żeby to było przez batsektory??

zostaw dysk na którym masz system na końcu taśmy ze zworką ustawioną na master lub bez zworki w ogóle / sprawdź oba przypadki / i oczywiście na płycie głównej na kontrolerze IDE 1. Jak było dobrze to może masz taśmę uszkodzoną, spróbuj podłączyć inną. Jaka jest treść tego komunikatu?