Problem z kompem-zawiesza się

Prosze pomóżcie, komp mi się wiesza, tylko przy chodzeniu po necie. uzywam IE, próbowałam tez opery - też się wiesza. Sformatowałam kompa, wirusków nie ma. Mam xp sp2. :frowning:

a jaki masz komputer? Od kiedy się tak dzieje ? Może jakiś spyware ? :?

Jakośc w to niewierzę .Daj log

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=730&t=82

Otwierasz dajesz Do a system scan and save a logfile a następnie wkleisz go na forum

dziękuję za zaineresowanie moim problemem. tak myśle że nie mam bo skanowałam antywirusem guard-taki mam, może się mylę, nie jestem zbyt obyta z kompem :frowning: .

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:07:18, on 2005-06-12

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Norton Internet Security\IAMAPP.EXE

C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE

C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE

C:\Program Files\Norton Internet Security\NISUM.EXE

C:\Program Files\Norton Internet Security\NISSERV.EXE

C:\Program Files\Norton Internet Security\SymProxySvc.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Norton Internet Security\ATRACK.EXE

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE

C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE

C:\DOCUME~1\abc\USTAWI~1\Temp\Katalog tymczasowy 1 dla hijackthis.zip\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O4 - HKLM…\Run: [iamapp] C:\Program Files\Norton Internet Security\IAMAPP.EXE

O4 - HKLM…\Run: [AVGCtrl] “C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE” /min

O4 - HKLM…\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{9ABB46B0-2D7C-4EC7-BF47-AC6B115E60B8}: NameServer = 84.234.112.4,217.97.186.4

O23 - Service: AntiVir Service (AntiVirService) - H+BEDV Datentechnik GmbH - C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE

O23 - Service: AntiVir Update (AVWUpSrv) - H+BEDV Datentechnik GmbH, Germany - C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE

O23 - Service: Norton Internet Security Service (NISSERV) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\NISSERV.EXE

O23 - Service: Norton Internet Security Accounts Manager (NISUM) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\NISUM.EXE

O23 - Service: Norton Internet Security Proxy Service (SymProxySvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\SymProxySvc.exe

i jak? jest tu coś niedobrego? czekam na wasze porady.

log czysty, a jakie masz parametry kompa ?

mój komp: athlon XP 2000+, 256 ram, płyta asrock K7S5A PRO, dysk samsung 40GB

problemy mam od ok.4 dni :frowning:

Może coś ostatnio instalowałaś ?

raczej nie instalowałam nic, dysk c jest sformatowany-niewiele na nim w tej chwili jest, podstawowe programy :cry:

komputer przez ostanie 2 godzimy chodził bez zastrzerzeń po czym zawiesił się 4 razy w przeciągu 15 minut- wiesza się tylko jak chodze po internecie :cry:

czy to może być wina sprzętu? :hmmm: są jakieś programy testujące?

Raczej nie

Może masz zaistalowany jakiś program p2p np.emule.

A co masz ? (neostradę)

nie korzystam z programów takich jak emule czy kaza. mam stałe łącze

:slight_smile:

moze modem przez który łączysz sie z internetem powoduje jakis konflikt i komputer sie zwiesza :?

Jeśli to jest tylko przy używaniu internetu to przyczyną może byc psujący się modem,a spróbuj w coś zagrac,jeśli też się będzie tak robic to wina może leżec po stronie pamięci ram,albo zasilacza,sprawdz,czy masz wszystkie sterowniki,np do płyty głównej,winne mogą byc sterowniki od grafiki,może karta jest przetaktowana i po iluś minutach czasu pracy się przegrzewa,sterowniki włączają od razu domyślne ustawienia i to powoduje zawieszenie się komputera

Czy sterowniki do systemu instalujesz z płyty,jedne mogą byc stare i powodują konflikt

Sprawdz sterownik do karty sieciowej najlepiej przeinstaluj go albo wymien samą karte sieciowa moze jest walnieta

Poprostu może masz za małe wymagania sprzętowe na Windows xp.

Chyba trochę przesadziłeś:

Windows XP - wymagania sprzętowe:

Źródło:

:arrow: Jama Mastaha

Proponuje podmienić na jakiś czas karte sieciową/modem i sprawdzić czy to nie tego wina…

Witam. Rano włączyłam i było tylko wielkie bum…i mnóstwo dymu. podobno spalił się …zapomniałam co :-x

tak więc dziękuję wam bardzo za porady, sprawdze wszystko jak będe miała sprawny komputer.

pozdrawiam wszystkich :smiley: