Problem z kompem-zawiesza się

(Aga29) #1

Prosze pomóżcie, komp mi się wiesza, tylko przy chodzeniu po necie. uzywam IE, próbowałam tez opery - też się wiesza. Sformatowałam kompa, wirusków nie ma. Mam xp sp2. :frowning:

(Qbek50) #2

a jaki masz komputer? Od kiedy się tak dzieje ? Może jakiś spyware ? :?

(Eden 18) #3

Jakośc w to niewierzę .Daj log

Otwierasz dajesz Do a system scan and save a logfile a następnie wkleisz go na forum

(Aga29) #4

dziękuję za zaineresowanie moim problemem. tak myśle że nie mam bo skanowałam antywirusem guard-taki mam, może się mylę, nie jestem zbyt obyta z kompem :frowning: .

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:07:18, on 2005-06-12

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Norton Internet Security\IAMAPP.EXE

C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE

C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE

C:\Program Files\Norton Internet Security\NISUM.EXE

C:\Program Files\Norton Internet Security\NISSERV.EXE

C:\Program Files\Norton Internet Security\SymProxySvc.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Norton Internet Security\ATRACK.EXE

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\IEXPLORE.EXE

C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE

C:\DOCUME~1\abc\USTAWI~1\Temp\Katalog tymczasowy 1 dla hijackthis.zip\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O4 - HKLM..\Run: [iamapp] C:\Program Files\Norton Internet Security\IAMAPP.EXE

O4 - HKLM..\Run: [AVGCtrl] "C:\Program Files\AVPersonal\AVGNT.EXE" /min

O4 - HKLM..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKCU..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip..{9ABB46B0-2D7C-4EC7-BF47-AC6B115E60B8}: NameServer = 84.234.112.4,217.97.186.4

O23 - Service: AntiVir Service (AntiVirService) - H+BEDV Datentechnik GmbH - C:\Program Files\AVPersonal\AVGUARD.EXE

O23 - Service: AntiVir Update (AVWUpSrv) - H+BEDV Datentechnik GmbH, Germany - C:\Program Files\AVPersonal\AVWUPSRV.EXE

O23 - Service: Norton Internet Security Service (NISSERV) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\NISSERV.EXE

O23 - Service: Norton Internet Security Accounts Manager (NISUM) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\NISUM.EXE

O23 - Service: Norton Internet Security Proxy Service (SymProxySvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton Internet Security\SymProxySvc.exe

i jak? jest tu coś niedobrego? czekam na wasze porady.

(Qbek50) #5

log czysty, a jakie masz parametry kompa ?

(Aga29) #6

mój komp: athlon XP 2000+, 256 ram, płyta asrock K7S5A PRO, dysk samsung 40GB

problemy mam od ok.4 dni :frowning:

(Eden 18) #7

Może coś ostatnio instalowałaś ?

(Aga29) #8

raczej nie instalowałam nic, dysk c jest sformatowany-niewiele na nim w tej chwili jest, podstawowe programy :cry:

komputer przez ostanie 2 godzimy chodził bez zastrzerzeń po czym zawiesił się 4 razy w przeciągu 15 minut- wiesza się tylko jak chodze po internecie :cry:

czy to może być wina sprzętu? :hmmm: są jakieś programy testujące?

(Eden 18) #9

Raczej nie

Może masz zaistalowany jakiś program p2p np.emule.

A co masz ? (neostradę)

(Aga29) #10

nie korzystam z programów takich jak emule czy kaza. mam stałe łącze

:slight_smile:

(Qbek50) #11

moze modem przez który łączysz sie z internetem powoduje jakis konflikt i komputer sie zwiesza :?

(Johny) #12

Jeśli to jest tylko przy używaniu internetu to przyczyną może byc psujący się modem,a spróbuj w coś zagrac,jeśli też się będzie tak robic to wina może leżec po stronie pamięci ram,albo zasilacza,sprawdz,czy masz wszystkie sterowniki,np do płyty głównej,winne mogą byc sterowniki od grafiki,może karta jest przetaktowana i po iluś minutach czasu pracy się przegrzewa,sterowniki włączają od razu domyślne ustawienia i to powoduje zawieszenie się komputera

Czy sterowniki do systemu instalujesz z płyty,jedne mogą byc stare i powodują konflikt

(M a x) #13

Sprawdz sterownik do karty sieciowej najlepiej przeinstaluj go albo wymien samą karte sieciowa moze jest walnieta

(Lukasz) #14

Poprostu może masz za małe wymagania sprzętowe na Windows xp.

(system) #15

Chyba trochę przesadziłeś:

Windows XP - wymagania sprzętowe:

Źródło:

:arrow: Jama Mastaha

(Damian) #16

Proponuje podmienić na jakiś czas karte sieciową/modem i sprawdzić czy to nie tego wina...

(Aga29) #17

Witam. Rano włączyłam i było tylko wielkie bum...i mnóstwo dymu. podobno spalił się ...zapomniałam co :-x

tak więc dziękuję wam bardzo za porady, sprawdze wszystko jak będe miała sprawny komputer.

pozdrawiam wszystkich :smiley: