Problem z kompem

Witam.Mam problem z kompem,a mianowicie jest strasznie zamulony,pochodzi z godz. i sie wyłancza(jest bardzo gorący),nie wchodzą mi niektóre programy i wogule chodzi jak traktor.

Jeśli by mógł ktoś pomóc,był bym bardzo wdzięczny.Ja nie bardzo się na tym znam,umię wł. i wył.Dzięki

Na początek przeczyść obudowę (od środka :stuck_out_tongue: ), wszystkie wiatraki itp.

Potem możesz posprzątać system

Jeśli to laptop, to kup sprężone powietrze i dmuchnij w otwory od wentylacji laptopa. Jeśli to komputer stacjonarny, to odłącz go od sieci 230V, potem odkurzacz , wkrętak, zdjęcie pokryw bocznych komputera i odkurzanie, szczególnie wentylatora(ów) i radiatora procesora. Śmigła wentylatora podczas odkurzania przytrzymuj tak, by nie weszły na obroty! A w ogóle, wszystko super-delikatnie!

Pomyśl nad nasmarowaniem osi wentylatora(ów). Lepiej poproś kogoś bardziej doświadczonego w tej operacji.

tomidz4223 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.