Problem z kompem

Mam problem z kompem. kiedy gram w jakie gry np. Qake4 po pewnym krtkim czasie komputer resetuje sie i wyskakuje ten problem co jest nizej. Juz jedni radzili mi zmnienic zasilacz, i to nie pomogło, w serwisie wykluczyli przegrzanie rdzenia grafki, aha i jeszcze uzycie procesora mam po 50-90% nawet przy otwieraniu folderu…

Proszę o pomoc!

Wedlug mnie mozliwa przyczyna takich zachowan moze byc awaria dysku twardego albo po prostu windows jest skopiowany na jakims BadSectorze. Uzyj poczciwego scandisk lub chkdska. Zdefragmentuj dysk. A jak to nie pomoze sprobuj przeinstalowac Windowsa i nie instalowac zadnych zbednych sterownikow (np karta dzwiekowa, grafa, od modemu, itp.). Zainstaluj jakas gierce, najlepiej tego Quake’a i wlacz go na takich ustawieniach. Gdy gra bedzie dzialala znaczy to ze konflikt jest wywolywany przez jakies urzadzenie jeszcze nie zainstalowane. Pozniej doinstalowuj sterowniki pojedynczo i wlaczaj gre, itd… UFFF…

A jeszcze sprawdz ktory proces zrzera ci tyle procka…

No niestety zrób test RAM-u memtestem - http://hcidesign.com/memtest/

Ten bład wiąże sie, cytat:

Kiedys probowalem zrobic memtestem to mi w ogle nie chciał ruszyc, pzez 1,5h bylo 0%

A teraz testowałes z 1 godzinkę by sie zdalo?

Zrób test na uszkodzony wolumin a jki masz NTFS czy FAT???

ekhem… noobkiem jestem w tej dziedzinie więc niewiem co do mnie mowisz:P NTFS FAT co to?:D?

System plików, mozesz to sprawdzic klikajac Mój Komputer nastepnie kliknac na jakaś partycje i po lewej stronie w kolumnie Szczegóły zobaczyć System plików

Zapewne masz NTFS

No partycję jak masz to w czym jest - kliknij Mój kompóter i masz dysk C prawoklik i własciwości - co jest napisane przy Systemie plików???

Tam jest NFTS

No to jak wciśniesz Start>>>uruchom>>> Chkdsk /f /r i T i uruchom kompa

eee… a co to robi? to/f /r /T? o co w tym chodzi? A memtest kurde nie chce w ogóle ruszyc z miejsca

Złączono Posta : 08.12.2005 (Czw) 22:32

Sory ze dwa posty pod rząd le musialem odswierzyc. Zrobilem to uruchom=> i coś tam dalej. Przeskanowalo mi i nic chyba nie wykryło, A memtest mi w ogóle nie chce ruszyc… A jak moge sprawdzic czy mam w porządku video ramy?