Problem z Komputerem a dokładniej OS

Witam mam problem z moim HP Pavilion a6120 z początku miałem na nim viste ale że coś się z*******lo postanowilem zrobic form at i dac na nim xp dalem go do fachowca gdyż nie było w ogóle żadnej podstawy na xp i jak zwykły noobek nie zrobiłem zdjęcia? obrazu? windowsa po przywiezieniu do domu kompa mam partycje recovery i certyfikat autentyczności czy można albo jakoś z tej partycji zainstalować viste albo ściągnącć “triala” i wpisać mój certyfikat autentyczności?

Witam,

Generalnie, jeżeli jest partycja recovery to nie powinno być problemu. Producent (albo sprzedawca, dystrybutor) preparuje taką partycję dając na niej (najczęściej) system ze wszystkimi sterownikami i programikami do obsługi tej konkretnej maszyny. Często dorzuca też jakiegoś czasowego antywirusa, program do nagrywania płytek (o ile jest nagrywarka), adobe readera, itp.

Żeby zainstalować system z tej partycji musisz w instrukcji sprawdzić jaki klawisz (lub kombinację klawiszy) trzeba wcisnąć w czasie uruchamiania (jeszcze na poziomie biosu) aby przejść do trybu recovery, albo jakoś tak. Reszta powinna się potoczyć automatycznie (czasami nawet nie pyta o klucz czy certyfikat). Powinno zadziałać. Także nie będziesz musiał nic ściągać i wszystko będzie legalnie.

Powodzenia.

Ściągnij sobie płytę z Vistą na jaką masz licencję(Home Basic, Home premium) i po prostu zainstaluj ją na swój klucz. Tak jest najlepiej, ponieważ ten system z recovery jest zaśmiecony zbędnym oprogramowaniem, które tylko spowalnia system. Przed instalacją pamiętaj o ściągnięciu sterowników do karty sieciowej, bo Vista może nie rozpoznać Twojej karty sieciowej i konieczne będzie ręczne doinstalowanie sterownika. Pamiętaj też, że po instalacji systemu będziesz musiał telefonicznie aktywować system, bo systeny oem spreparowane przez producenta laptopa nie chcą się aktywować przez sieć i niestety taki system może aktywować tylko konsultant Microsoftu.

Zachód , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif