Problem z komputerem/błąd stop

Witam ,mam problem z komputerem , po włączeniu wyskakuje mi błąd : oto link ze screanem: http://zapodaj.net/16652edeb68c.jpg.html Nie chcę od nowa wgrywać systemu, czy jest możliwość aby usunać ten błąd , i czym może to być spowodowane. Wczoraj komputer działał normalnie, a tu dzisiaj psikus…

Proszę o szybką odpowiedź

zielik93 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Stop 0×000000ED lub UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

Windows XP nie był w stanie uzyskać dostępu do woluminu zawierającego pliki startowe. Zwykle przyczyną jest zbyt szybka praca w transferze Ultra DMA.

Jeżeli ujrzysz ten komunikat błędu Stop podczas próby aktualizacji systemu do Windows XP, sprawdź, czy posiadasz kompatybilne sterowniki dla kontrolera dysków i sprawdź okablowanie dysków, aby upewnić się, że jest poprawnie skonfigurowane.

Jeżeli używasz dysków ATA-66 lub ATA-100, upewnij się, że posiadasz 80-żyłowy kabel, a nie standardowy 40-żyłowy kabel IDE.

Z tego co ja widzę masz Windows XP. Problemem może być ahci, ale niekoniecznie. Postaraj się najpierw usunąć partycję z windowsem całkowicie, utworzyć nową, sformatować - i upewnić się, czy płytka z windowsem jest nie uszkodzona lub nie stanowi wyłącznie “Upgrade” / “Recovery”.

Jak nic to nie dało to aby wyłączyć AHCI, wejdz w bios,

  1. standard CMOS Features - Internal Phy SATA … (tu numerek kanału sata, na którym wpięty jest dysk) - Ide Auto detection - wykryj dysk i ustaw go jako Extended IDE drive , w Access Mode - wybierz IDE.

  2. Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć kontroler SATA (ponieważ dysk masz IDE) : Integrated Pripherals - IDE Function setup - SERIAL ATA 1 / SERIAL ATA 2 - Disabled

To, że komuś pomogło wyłączenie trybu AHCI - to nie znaczy, że u Ciebie pomoże.

Problem może być zupełnie gdzie indziej - czasami w dysku, czasami w porysowanej płytce, czasami w uszkodzonej kości RAM.