Problem z komputerem, czarny ekran podczas włączania

Witam, mój kolega ma problem, otóż po włączeniu komputera miga dioda w monitorze i jest czarny ekran, trzeba poczekać kilkanaście sekund aż załaduje się Windows 7, nie widać startu biosu (jest czarny ekran) nie da rady wejść w bios, nie da rady zrobić rozruchu płyty by przeinstalować windowsa, przeinstalowałem sterowniki do karty graficznej nie pomogło, proszę o pomoc.

Uszkodzony bios zapewne. http://www.pcworld.pl/news/366198/Jak.d … BIOSu.html postępuj wg wskazówek. Raczej potrzebna będzie aktualizacja.

Wyjmowałeś bateryjkę cmos?

Od kiedy ta sytuacja ma miejsce?

coś było kombinowane z aktualizacją biosu?

rozumiem, że system się włącza normalnie.

Nie wyjmowaliśmy bateryjki z płyty głównej. Kolega wciąż posiada plomby, więc ma gwarancję może tak oddać komputer na gwarancję?

Tak naprawdę to sam kolega nie wie od kiedy to się stało.

Nic nie było kombinowane z aktualizacją biosu

Tak Windows uruchamia się normalnie ale po dłuższym czasie.

To na gwarancję i tyle, co to wasz problem jak jest na gwarancji? Przy okazji daj znać jak wróci z gwarancji co było nie tak. Chętnie się dowiem.

Przekażę koledze, mogło być tak że bios zepsół się z winy producenta. Jak odda na gwarancję i wróci z gwarancji komputer naprawiony, dam znać.

abc99 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038