Problem z komputerem i programami

Martwię się bo cos mi sie stało z komputerem. Nagle dzisiaj zaczął mi tak wolno chodzić i nie wiem co się dzieje. Połowa programów się nie otwiera i wyskakuje jakis tam błąd, np. chcę otworzyć avasta nie mogę … C:\ProgramFiles\AlwilSoftware\Avast4\ashAvast.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. tylko to mi wyskakuje. chce go odinstalować nie mogę, tak samo chce uruchomić cCleanera nie mogę bo jakiś błąd, odinstalować nie mogę … jak pisze to litery wyskakują po jakimś czasie dopiero, myszką poruszam to tak jakby nie mogła wcale. Niektóre programy się wykasowały … błagam pomóżcie bo ja nie wiem co to jest :frowning:

a i avast mi nagle zniknął z paska zadań … proszę pomóżcie :slight_smile:

Z góry dzięki !

No to ja myślę, że to może być jakiś wirus… Jeśli masz kopię zapasową systemu to ją uruchom - może się przydać…

Jaką kopię systemu? Ja w te klocki zielona jestem,ale mi sie nie wyświetla nic, że to wirus czy co … nie straszcie mnie bo ja naprawdę zaczynam się bać …

Avonelee

Ściągasz HiJackThis - dajesz log. Ściągasz ComboFix - zmień na wszelki wypadek jego nazwę (np. COFix), pokaż log. Ściągasz Kasperski Virus Removal Tools - wykonujesz dokładny skan i pokazujesz raport Kasperskiego z sekcji Detected (omiń Events).

No dobra ściągnełam hijackathis, zainstalowałam, chce otworzyć i zobacz:

C:\ProgramFiles\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32

I tak przy każdym programie … już próbowałam na wszystkim co mam na komputerze i nic …

tak samo ściągam ComboFix chce otworzyć nie moge … chce odinstalować nie moge bo te same błędy mi wyskakują !!

Ściągnij Kasperski Virus Removal Tools i od razu zmień jego nazwę!. Przeskanuj komputer - pokaż raport.

hej. ja mam identyczny problem jak koleżanka wyżej… próbowałam odpalić i hiJackthis i combofix i kasperski virus removal tools (wszystko po zmienionymi nazwami) - nic z tego C:… nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32. już naprawdę nie wiem co robić. pomocy!

JA tam oddałam kompa do serwisu i się okazało w czym problem. Trzeba było windowsa reinstalować niestety ;/

ale powiedzieli Ci w czym konkretnie był problem? jakiś wirus czy inna ■■■■■■■…?