Problem z komputerem *Klawiatura *Dysk Twardy *Jak ustawić bios?

Zacznę od tego że wczoraj grałem sobie wszystko normalnie

pobrałem pewien pogram uxtheme … zrestartowałem po jego użyciu komputer

I nie chciał się włączyć , jedyne co było widoczne to całe czarne tło.

W dodatku przy próbie uruchomienia komputera klawiatura działa i jest czarne tło.

Sprawdziłem więc bios i mam tam tak ustawione:

:frowning: nie mogę przeinstalować systemu bo chwilę po włączeniu komputera klawiatura gaśnie.

w dodatku obok hard drive jest wykrzyknik.

nawet jak wyłączam ten wykrzyknik to nadal nie mogę zainstalować .

 

Mogę dorzucić więcej screenów i informacji :slight_smile:

proszę o pomoc  w ustawieniu biosa i napisaniu co mogę zrobić/zmienić

 

 

W boot sequency wybierz tą pozycję zaczynająca się od ST… Jeśli nadal będziesz widział ten komunikat z wykrzyknikiem przy “hard drive” - to są dwie możliwości: straciłeś sektor rozruchowy i trzeba go odtworzyć przy pomocy instalatora uruchomionego z innego nośnika; druga możliwość jest taka, że pełny komunikat o którym piszesz brzmi “Hard drive fauilre detected!” - a to oznacza zazwyczaj że właśnie dysk twojego komputera odszedł na zapewne zasłużoną emeryturę.

czyli co konkretnie zmienić? dasz rady z zaznaczyć albo napisać w której zakładce to zmienić?

nie chcę iść do informatyka i wydawać pieniądze bo może się okazać że po prostu dysk zepsuł się ;c

dodam że parę razy niby działał hard drive ale wtedy nie działało nic bo było całe czarne tło …

instalacja systemu także.

sorry że pisze chaotycznie ale mam z tym problem od wczoraj i mnie tu nerwy biorą ;

 

 

Na drugim screene, w wyborze boot sequency masz wybrać dysk ST38… Nie wiem jak jeszcze jaśniej ci to można napisać…

dobra spokojnie ;p dawno tego nie ustawiałem :slight_smile: ustawie i dam znać czo się dzieje

Nie działa :frowning: przestawiłem

a możliwe że w innych sekcjach mam coś źle?

czy dysk zepsuty?

problem polega na tym że jest przy hard drive wykrzyknik który oznacza wyłączone i jak daje żeby go wyłączyć to nie działa.

w dodatku przy włączaniu komputera klawiatura się wyłącza i przestaje działać obraz… jest czarne tło ;c

 

 

 

WeedTV666 - trzy sprawy:

  1. zapoznaj się z definicją “forum” , i przestań pisać do mnie nic nie wnoszące wiadomości “proszę o pomoc”

  2. bądź łaskaw używać prawidłowo języka polskiego (jest różnica znacząca pomiędzy: zrobic komus laske a zrobić komuś łaskę)

  3. skoro klawiatura i ekran się wyłączają - to jakim cudem wchodzisz do BIOSu ? Może na spokojnie opisz problem (i konfigurację sprzętu) od początku.

nie co chwilę a tylko 2 razy …

po drugie mam screeny które wrzucę mojego biosu.

przez moją nieuwagę nie wysłałem ci ich… sorry za to.

po trzecie wiem jak używać ortografii i znaków interpunkcyjnych , ale tamto pisałem na szybko.

 

 

Zanim cokolwiek dalej wrzucisz - napisz w końcu z jakim sprzętem mamy do czynienia, jaki system, i najważniejsze - opisz DOKŁADNIE jakie są objawy począwszy od włączenia komputera (bez wchodzenia do BIOSu - czy pojawiają się jakieś komunikaty, czy tylko jest głucho i ciemno?)

Sprzęt Windows XP

Komputer 3.2GHZ Dwu wątkowy Fujitsu Siemens Esprimo

 

Pierwsze włączam kompa, klikam przycisk :slight_smile: ładuje się menu z napisem gdzie kliknąć aby włączyć

… jest jak psów. Podaj dokładny model (powinien być na naklejce gdzieś na obudowie).

Z twojego opisu zachowania, wygląda na to, że albo komputer wyłącza się po wykryciu że nie ma z czego uruchomić system, albo - wyłącza się zanim rozpocznie proces startu systemu operacyjnego. Tak czy siak, nadal obstawiam uszkodzenie dysku. Możesz też sprawdzić, czy uda się poprawnie uruchomić komputer przy pomocy innego systemu (np. Ubuntu) z botowalnego napędu CD czy pendrive.

jak zrobić bootowalny cd ? mam jedną płytę która działa i mogę wgrać pliki

nie widzę dokładnego modelu ale poszukam jutro bo dziś już nie dam rady ;c

 

 

 

 

Ściągnąć na działającym komputerze obraz .iso i go nagrać na płytę przy pomocy np. CDBurnerXP.

wymieniłem dysk twardy i działa :slight_smile: