Problem z komputerem, koniec zasilacza?

Witam, na wstępie powiem, że posiadam zasilacz logic 620W http://scr.hu/0ca5/ixtqt szczerze, to pomimo, iż jest to zasilacz z czarnej listy to pozytywnie mnie zaskoczył. Wytrzymał o dziwo 4 lata, przez 3 lata pod podzespołach:

 Amd phenom II 2x 3.1 GHz, Grafika HD 4850 1GB GDDR5 256 bit, 2 dyski sata, napęd dvd, 3 gb ram ddr3, płyta foxconn’a ze składaka asusa. 

Ale do rzeczy. Ostatnimi czasy miałem problem z zasilaczem, nie było spadków wydajności, tylko słychać było takie iskrzenie z zasilacza. Ignorowałem to. Następnego dnia odpalał się ok, przechodził na pulpit i się wyłączał od razu cały PC (przednie lampki podświetlające prace dysków (power led, hdd) się paliły, lecz komputer wyłączył się cały).

Wywnioskować można, że zasilacz już swoje podziałał i się zepsuł. Na szybko odpaliłem PC’ta, ponieważ miałem bardzo dużo ważnych rzeczy na komputerze i musiałem zgrać szybko na telefon, a więc odpiąłem kartę graf, jeden dysk, napęd. Zostawiłem płytę z cpu, pamięcią ram i leciałem chwilę na zintegrowanej grafice. Zauważyłem, że przez jakieś 5 sekund chłodzenie procesora działało i po chwili przestało, troszkę się nagrzał przez te 10 minut zrzucania dokumentów.

 

Zrobiłem telefonem zdjęcia z napięciami na płycie i trochę mnie zadziwiły, jedne zawyżone, drugie zaniżone.

Zobaczcie:

http://scr.hu/0ca5/k3oa9 http://scr.hu/0ca5/tzxhy 

Do tych podzespołów w PC jaki zasilacz wystarczy? Na pudełku od karty graficznej producent zaleca minimum 450w, lecz według mnie to bzdura. Ile może pociągnąć taki zestaw? 

 

 

 

Na początek podpiąłbym pod ten komputer firmowy komputer.

Po drugie jak wiedziałeś ,że coś się dzieje z zasilaczem to czemu go nie wymieniłeś.Pomijam jak dla mnie to wartość rynkowa tych części jest znikoma ale jakieś grosze jest to warte.

Po trzecie procesor się przegrzewa,więc proponowałbym wymianę pasty termo-przewodzącej na nim.

Po czwarte do tego komputera spokojnie wystarczy markowe 450 W co do zasilacza.

Ad 3. Czytałeś do końca? :slight_smile: Napisałem na temat chłodzenia cpu, po 5 sekundach samo przestało chłodzić i musiałem na szybko zgrać pliki. W stresie procesor ma 55 stopni, pasta nówka, dwa tyg. temu wymieniałem.

Ad.4 starczy taki 400watowy? Na co patrzeć? Ilość “A” na lini 12V?

Ad.2 Pierwszy raz z tym się spotkałem, lecz funkcjonował normalnie, chyba ma ochronę a więc aż tak szybko by nie uszkodził podzespołów.

No to jak przestał działać wentylator to oznacza,że wentylator jest uszkodzony lub gniazdo zasilające wentylator.

Ja bym kupił mocniejszy zasilacz,gdyż jak np:w przyszłości będziesz coś chciał wymienić to będziesz mieć zapas mocy do nowych części.

Co do tego zasilacza co teraz posiadasz to nie ma co do niego teorii ile on może wytrzymać lat.

Te zasilacze tak mają ,że działają ale nigdy nie wiadomo kiedy spali komputer ten zasilacz.

Nie zepsuł się wentylator oraz gniazdo zasilające jest w 100% sprawne, pewnie to od zasilacza.

Myślę, że aż takie potwora nie będę chciał mieć w przyszłości, wyrosłem z tego. 400 W, uważam że bedzie git :slight_smile:

Dlatego nazywane są zasilaczami z czarnej listy, kupuję jutro nowy a ten już do niczego nie będzie potrzebny.

 

A tak wgl, to mam pytanko. Jest w nim wentylator 12 cm, mogę odczepić kable od zasilacza, wymontować wiatraczek i obudową i zamontować na obudowie? Jakoś da się przerobić aby działało na molex’a?

Da się przerobić ten wentylator tak aby działał pod molexem wystarczy tylko mieć wtyczkę molex i odpowiednio z nią połączyć kable.Tylko inna sprawa czy ten wentylator jest w dobrym stanie,bo inaczej może hałasować z powodu wyrobionych elementów.