Problem z Komputerem lub czyms innym?

Witam mam problem z komputerem od jakiegos czasu, pare miesiecy temu wyskoczyl mi error podczas zamykania systemu “NIe mozna zaladowac nastepujacych sterownikow startu rozruchowego lub systemowego atapi” i gdy wlaczylem na nowo system zaczelem miec problemy z dziwiekiem i grafika w grach przez co musialem zmiejszac ustawienia detali, probowalem wszystkiego, na nowo instalowalem sterowniki i zrobilem format kompa, jednak nic to nie dalo, mozliwe ze to problem z RAM lub zasilaczem? Prosze o pomoc

Napisz rzeczowo… jaki masz komputer, konfiguracja, części. Jak dla mnie to może to wyglądać na problemy z ASPI - ang. skrót od Advanced SCSI Programming Interface (“zaawansowany interfejs programowy SCSI”) jest to sterownik odpowiadający za poprawną pracę i komunikację z systemem urządzeń SCSI oraz nagrywarek/czytników CD-ROM współpracujących z magistralą IDE. Jest to standard niezależny od firmy i sprzętu; definiuje szereg podstawowych komend potrzebnych do komunikacji systemu z danym urządzeniem. Stanowi on najbardziej podstawowy i standardowy sterownik umożliwiający korzystanie ze zwykłych funkcji każdego urządzenia. Być może jakiś błąd np.Nero Burning Room - czasem próbuje zastąpić podstawowy kontroler, czasem nie ma go wcale. Może jakieś błędy podczas ładowania Windowsa powodują brak tego sterownika. Za mało szczegółów podałeś.