Problem z komputerem, muli czasami przyspiesza

Cześć 

Mam pewien problem z komputerem:

procek: athlon 64 x2 6000+

ram: geil ddr2 800 MHz 2x1gb

dysk: wd10ezex blue 1tb

płyta: ga m57 sli s4

zasilacz: chieftec gps 400  101A-sprawdzony niedawno prawidłowe napięcia

Komputer ma 5-6 lat to wiadomo, że ma swoje lata. Zaczęło się coś dziać wczoraj: ta lampka co sygnalizuje pracę dysku zaczęła bardzo szybko migać bez przerwy, przeskanowałe HDtune wszystkie sektory zielone.

Daje screen z crystal disk info w załączniku. Myślałem, że to ram przeskanowałęm narzędziem windows i nic nie wykryło, pasta na procku wymieniana jakiś miesiąc temu: coller master-za darmo od kolegi to skorzystałem :smiley: . Tak apropo jaką polecacie do 20zł, ja znalazłem arctic cooling mx2 na allegro.

Z góry dzięki.

Ps. windows ma z może 3 tyg max, mam małe problemy z ramem coś jest nie tak z 1gb raz widzi raz nie. Windows 7 ultimate 64 bit sp1

galeria:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d532dc28168c3c59.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d06bcb979334d44.html

Niepokojąco wygląda parametr C7, wskazuje na błędy w komunikacji między dyskiem a kontrolerem, na początek zmień kabel sygnałowy SATA i port na płycie głównej, monitoruj Wartość Raw tego parametru, czy nie wzrasta (zmień ustawienia CrystalDiskInfo (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw, ustaw 10 [DEC]), obecnie wynosi 52406.

Wysokie wartości tego parametru mogą wskazywać na uszkodzenie elektroniki dysku lub płyty głównej.

 

 

MX-2 jest w porządku (ma dobry stosunek wydajności do ceny). 

Witaj. Jeśli dla Ciebie to nie problem to zacznij od wyjęcia pamięci i przetarcia ich styków jakimś alkocholem izopropylenowym i miękkim pędzelkiem odkurzeniu slotów pamięci. Przy okazji ściągnij HirenBoot CD i z jej płytki najpierw odpal Memtes86 a później MHDD. Zmieniłbym też kabel SATA tak na wszeli wypadek. Jak już bedziesz miał otwarty komputer to przypatrz się kondensatorom na płycie głównej może któryś podpuchł. Pozdrawiam

Właśnie mam zamiar kupić komputer: nowy procesor+ram+płyta i przy okazji kupie kabelek sata. Pamięci już naprawiłem wykrywa je(przerzuciłem na slot 3 i 4)