Problem z komputerem, muli czasami przyspiesza


(Krystian Robak) #1

Cześć 

Mam pewien problem z komputerem:

procek: athlon 64 x2 6000+

ram: geil ddr2 800 MHz 2x1gb

dysk: wd10ezex blue 1tb

płyta: ga m57 sli s4

zasilacz: chieftec gps 400  101A-sprawdzony niedawno prawidłowe napięcia

Komputer ma 5-6 lat to wiadomo, że ma swoje lata. Zaczęło się coś dziać wczoraj: ta lampka co sygnalizuje pracę dysku zaczęła bardzo szybko migać bez przerwy, przeskanowałe HDtune wszystkie sektory zielone.

Daje screen z crystal disk info w załączniku. Myślałem, że to ram przeskanowałęm narzędziem windows i nic nie wykryło, pasta na procku wymieniana jakiś miesiąc temu: coller master-za darmo od kolegi to skorzystałem :smiley: . Tak apropo jaką polecacie do 20zł, ja znalazłem arctic cooling mx2 na allegro.

Z góry dzięki.

Ps. windows ma z może 3 tyg max, mam małe problemy z ramem coś jest nie tak z 1gb raz widzi raz nie. Windows 7 ultimate 64 bit sp1

galeria:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d532dc28168c3c59.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d06bcb979334d44.html


(falcon89) #2

Niepokojąco wygląda parametr C7, wskazuje na błędy w komunikacji między dyskiem a kontrolerem, na początek zmień kabel sygnałowy SATA i port na płycie głównej, monitoruj Wartość Raw tego parametru, czy nie wzrasta (zmień ustawienia CrystalDiskInfo (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw, ustaw 10 [DEC]), obecnie wynosi 52406.

Wysokie wartości tego parametru mogą wskazywać na uszkodzenie elektroniki dysku lub płyty głównej.

 

 

MX-2 jest w porządku (ma dobry stosunek wydajności do ceny). 


(MathiasXX) #3

Witaj. Jeśli dla Ciebie to nie problem to zacznij od wyjęcia pamięci i przetarcia ich styków jakimś alkocholem izopropylenowym i miękkim pędzelkiem odkurzeniu slotów pamięci. Przy okazji ściągnij HirenBoot CD i z jej płytki najpierw odpal Memtes86 a później MHDD. Zmieniłbym też kabel SATA tak na wszeli wypadek. Jak już bedziesz miał otwarty komputer to przypatrz się kondensatorom na płycie głównej może któryś podpuchł. Pozdrawiam


(Krystian Robak) #4

Właśnie mam zamiar kupić komputer: nowy procesor+ram+płyta i przy okazji kupie kabelek sata. Pamięci już naprawiłem wykrywa je(przerzuciłem na slot 3 i 4)