Problem z komputerem,nie chce się uruchomić

Niewiem czy przez wirus nie przestawil mi sie bios mam award 6.00 PG, po uruchomieniu kompa miga mi po lewej stronie taki krzyzyk “-” i komp sie nie odpala tylko stoi. Probowalam zaladowac ustawienia fabryczne i nie pomaga. Prosze was o pomoc co mam dalej zroibiv. Na biosie sie nie znam wogole. Probowalam cos tam zmieniac ale bez skutku. Czy nie ma gdzies w sieci pokazane jak wszystko ustawic… PROSZE KOGOS O POMOC… Mam wazne z pracy dokumenty na poniedzialek zrobic a komp popsuty, czekam na wasza pomoc , serdecznie dziekuje jesli ktos sie odezwie. :stuck_out_tongue:

wy lo ncz komputer z produ wyjmi baterie na p l ycie g lo wnej

odczekaj 5 min wluz baterie i spr u buj go uruchomic

To kompletnie wszystko się zresetuje i nic ci nie zostanie! Najlepiej zanieś do jakiegoś serwisu.

Jak nie zostanie, co ty opowiadasz.

A system operacyjny to?

A tryb awaryjny działa?

nie tryb awaryjny nie dziala

Złączono Posta : 15.10.2006 (Nie) 10:23

wsystem operacyjny to windows xp

Sugeruję,zadzwoń do technika komputerowego i niech spróbuje zrobić kompa,bo podejrzewam że sama tego nie zrobisz lub weź kogoś kto kuma w kompach i niech spróbuje.

A czy przy starcie komp podaje w ogóle jakieś komunikaty/błędy na ekranie i jest jedno pyknięcie(dźwięk) z głośnika systemowego.

ok a mozesz chociaz powiedziec co sie stalo i ile to bedzie kosztowac??? please

Złączono Posta : 15.10.2006 (Nie) 10:35

sprobowalam wyciagnac baterie odczekalam 5 minut i nic to nie dalo co moze byc nie tak??? pomóżcie

Przeczytaj co dopisałem.

Może być bzdura lub poważna sprawa - czyli nie można odpowiedzeć ile i co.

Podejrzenia:

  • padła bateria podtrzymująca bios

  • bios ustawienia

  • uszkodzenia dysku/systemu/inne

Ale spróbuj tak: ustaw bios i bootowanie jako pierwsze ustaw z napędu CD,drugi ma być dysk systemowy i zapisz bios Save.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

I wykonaj scanowanie (chkdsk) dysku/partycji systemowej z konsoli R i może ruszy - wszystko w linku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

Reset biosu:

Odłącz kompa od zasilania 230 V i dopiero wyjmij baterię na 30 minut,sprawdź ją miernikiem cyfrowym napięcia ma mieć powyżej 3 V lub załóż nową,włóż i ustaw bios - i tu już problem,zależy wszystko od biosu,płyty i podzespołów,ważne aby ustawić parametry CPU jeśli trzeba i bootowanie z dysku systemowego i zapisać bios Save.Pomoc książka do płyty głównej.