Problem z komputerem - nie czyta dysku

Witam

Na początku chciałem zaznaczyć, iż nie byłem pewien gdzie umieścić wątek, gdyż mój problem obejmuje zarówno oprogramowanie jak i dysk twardy.

Problemem zaczął się od awarii systemu Windows 7, po której niemożliwe było uruchomienie systemu.

Postanowiłem sformatować partycję, i nadal cieszyć się sprawnym komputerem, okazało się jednak że sprawa jest trudniejsza niż może się wydawać. Przy instalowaniu Windowsa 7ki jest sformatowanie partycji C. wyskakuje dziwny błąd: “Błąd 0x80070052” podobnie dzieje się przy próbie instalacji XP, po wybraniu docelowej partycji instalator przerywa pracę i informuje że nie można sformatować partycji. uruchomiłem więc wiersz poleceń pod instalką windowsa7 wpisałem “format c:” wtedy wyświetla się błąd: “Błąd podczas odczytu tabeli partycji”

W dodatku wspomnę że dysk nie zawsze “reaguje” tzn. nie zawsze jest wykrywalny przez komputer- tj. jeśli resetuje komputer, odpalam instalke np. windowsa xp, to nie wykrywa mi dysku, muszę odłączyć komputer z zasilania, dopiero wtedy można coś działać.

Moje pytanie: czy istnieje jakiś sposób naprawienia windowsa, oraz partycji c bez utraty danych z innych partycji? Po tym wszystkim pogubiłem się, nie wiem co mam teraz robić :confused: Mile widziana byłaby każda pomoc.

Pozdrawiam!

Tomasz7666 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038