Problem z komputerem/ nie startuje bios ;(

Witam

Moze zaczne od specyfikacji kompa:

Mobo: ECS N2U400-A

procek:Sempron 2600mhz+

grafika:Radeon 9550 128m/128b

Zasilacz 400W

pamieci goodram 2x 512mb ddr400mhz

Zabrałem się wczoraj za gruntowne czyszczenie mojego ‘blaszaka’.

Rozebrałem cały komputer tzn pamieci/karte graf. , ogolnie wszystko na czesci proste.

Nastepnie wszystko przeczysciłem, kupiłem nową pastę na procesor( stara byla konsystencji startej gumki od mazania).

No i zacząłem podłączać wszystko do kupy.

Na koniec zasilacz i wszystkie kable i tu pojawil sie problem gdyz nie rozrysowalem sobie wczesniej jak podpiac wtyki pod Panel 1 ( hdd led/ power sw/reset sw i dwa nieopisane(o polowe ciensze).

Udalo mi sie poprawnie(tak sadze) wpiąć kabelek power sw gdyz komputer startuje ale…

Pojawia się jedynie u gory ekranu nazwa biosu. Dodam ze nie wykrywa mi komputer myszy/klawiatury(nie swiecą się jak zwykle).

Mozliwe że to wina wlasnie nie podpietych kabelkow w Panelu1??

Czy bios sie wysypal bo sam juz nie wiem. Wdszystko bardzo starannie wykonywalem, nic nie uszkodziłem.

Proszę o Pomoc ;(

Zresetuj CMOS baterią lub zworką na płycie. Wszystko powinno działać nawet bez podłączonych kabli od przedniego panelu i po zwarciu pinów od power switch. Jednak aby poprawnie podłączyć FP wystarczy, że sięgniesz do instrukcji na stronie producenta lub dołączonej do płyty.

Jakiej marki zasilacz?

W jakim konkretnie momencie komputer przestaje reagować?

Zasilacz marki tracer: model 4Life , po zalaczeniu komputer wyswietla tylko nazwe biosu(czarny ekran) i nie reaguje(nie mozna wejsc do biosu).

//////////////////////

Problem rozwiązany :wink: :wink:

//////////////////////