Problem z komputerem, po formacie zawiesza się

Witam, tak jak w temacie, po ponad pół roku komputer po 5 min od zalogowania się do pulpitu zawieszał się i nie wiem czemu, system miałem postawiony na dysku ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe 3x4 3.4/2.8 GB był podzielony na partycje na którym znajdowały się również gry itp.

Zrobiłem format i postawilem windowsa na dysku SSD GoodRam CX300 120 GB 2.5’’ SATA III (SSDPR-CX300-120) Problem polega na tym, że jestem po formacie ok 2 tyg, i teraz zauważylem, że komputer również zaczął się zawieszać ale po dłuższym użytkowaniu i nie wiem czemu tak się dzieje ? Czyżby dysk siadał ? Dysk ma 120 gb a wolne pozostało ponad 50 gb czy to od tego jest zależne ?

A co w tym czasie działo się z dyskiem Adata? Był wymontowany lub odłączony od płyty głównej?

Nie nie, był podlączony również i używany do gier, ale nie często bo na 120 gb za dużo nie zainstalowalem.

Sorry, źle zrozumiałem, ten ADATA jest cały czas podlączony ale już nie używam go jako systemowego. Sa na nim gry i programy.

Ale nie rozumiem teraz, jest do dysk M2 to troche roboty z tym mam, ale co może być nie tak ?

Sorry! Teraz to ja źle odczytałem pierwszy post. Myślałem o dysku Adata jako talerzowym i mój post wynikał z doświadczenia w instalowaniu systemów na SSD w obecności działającego dysku HDD, talerzowego. Nie dotyczy to więc dysków M2, z którymi nie mam doświadczenia. Usuwam błędny post i usuwam się z tematu :unamused:

Mam tez taki problem, że jak zawiesi się komputer, to potem ustawia na botowanie z innego dysku i musze wejść do Biosa i ustawić na botowanie na dysk w którym jest system.