Problem z komputerem, po włączeniu monitor się nie włącza

Witam, z góry podam specyfikacje:

  • q6600
  • płyta p5e3
  • ram hyperx savage 4gb ddr3 1600mhz
  • karta graficzna Radeon hd 5850 1gb firmy bis
  • zasilacz chieftec 500w

Monitor sprawny, kabel także (sprawdzony pod laptopem). Po włączeniu kompa monitor nie przełącza się (stan uspienia), wszystko się odpala, karta, płyta święci (dioda), zasilacze karty 2x6pin także podłączone. Po wyjęciu kości Ram nie ma piszczenia, nawet nie wiem czy jest speaker w tej płycie. Jak wyżej brak reakcji komputera z monitorem. Myślę nad oddaniem go do serwisu i żeby ktoś sprawdził w 100% Co jest nie tak. Może wy nakierujecie to zaoszczedze :stuck_out_tongue:

Odświeżam :slight_smile:

Rozumiem, ze monitor z laptopem działa?

A na monitorze masz napis brak sygnału?

Pisze, ze mu monitor przechodzi w stan uśpienia, a monitor bez podłączenia kabla w stan uspienia nie przejdzie jeżeli nie każe mu grafika.

1 polubienie

A to co grafika mu pada?

Tak mi sie wydaje.

Najlepiej by ja było wsadzić w inną płytę główna :slight_smile:

1 polubienie

Hmm niby rusza, zasilanie ma. Wszystko chodzi lecz po włączeniu komputera nic się nie pokazuje na monitorze, monitor ciągle w trybie uspienia. A jak podłącze go do laptopa to od razu niebieska dioda i widzę ekran laptopa. Może zobaczę z tą kartą graficzną.

jakie źródło jest wybrane przez monitor (analgo/vga cyfra/dfi)? kolega przypadkiem nie podpina do zintegrowanej karty płyty gdy ma kartę graficzną na pci/agp?

Płyta nie ma wejścia na monitor, automatycznie vga, w karcie jest przejsciowka dvi na vga. Gdy odlacze kabel vga od przejsciowki i znowu podepne (komputer ciągle działa) to pokazuje vga no signal, przechodzi w stan uspienia. W laptopie po podpieciu vga od razu wskakuje obraz z laptopa.

Cześć,rozwiązałeś te problem ? bo ja mam tak samo, jak by co to to daj znać jak to zrobiłeś,dziękuje