Problem z komputerem po wymianie karty graficznej

Dobra wielkie dzięki za pomoc <3

A więc udało mi się zmusić moja starą kartę do tego by przynajmniej wpuściła mnie do BIOSu i okazało sie, ze moj bios jest zaktualizowany do najnowszej wersji, więc nie kompatybilnego biosa możemy wykluczyć z listy podejrzanych

Choć nie jestem pewien, bo znalazłem taki updated

Właśnie to oglądam. Podejrzewam, że Flash tego nie przepuści. Data nie jest jedynym punktem kontrolnym czy Bios jest w nowszej wersji względem zainstalowanego.

Dobra wiadomość to taka, że komputer startuje, czyli to nie RAM.

Przydadzą się dane szczegółowe karty i płyty, mam nadzieje, że właściwe :wink:


A więc co mam teraz zrobić, bo na biose za bardzo się nie znam umiem tylko zainstalować aktualizacje?

Jak masz możliwość, to sprawdź kartę graficzną na jeszcze innym kompie. Ale z tego co widzę, jak się potwierdzi że karta jest dobra , to można podejrzewać że płyta główna jest kapryśna na współpracę z kartami albo jest coś uszkodzona w pewnym stopniu. Czyli aby się upewnić, to sprawdzenie jeszcze innej karty ale z pcie 2 na tej płycie. Miałem przygodę też z płytą Asusa z tamtych lat, że okazało się przy aktualizacji biosu ,wyskoczył komunikat coś w stylu nie problemu z samą aktualizacją a problemem z pci. I rzeczywiście był problem że system działał dobrze tylko na jednym sterowniku a na innych wersjach były zacięcia gorzej jak bez sterownika albo inne anomalie. Wersja biosu którą masz coś pisze o poprawieniu do starszych wersji coś do szybkości startu systemu. Więc ta płyta może ma problem ze współpracą z pci albo egzemplarz jest w pewnym stopniu uszkodzony, albo nie wiadomo czy ta wersja biosu naprawia wszystkie problemy.

Kartę sprawdzałem na innym komputerze na 100 % jest sprawna, a co do tego że port PCI jest wadliwy to nie sądzę, ponieważ stara karta śmiga jak marzenie :wink:

Nie zrozumiałeś o co chodzi. PCI a w zasadzie chipset, może nie jest wadliwy ale wskazuje że co najmniej nie współpracuje z niektórymi kartami choćby tą nową co posiadasz. Przekonasz się sprawdzając z innymi kartami.