Problem z komputerem po wymianie karty graficznej

Witam,
Mam problem z kartą graficzną ( chyba ), a więc problem polega na tym, że po włożeniu nowej karty graficzne komputer nie odpala sie, słychać tylko jeden długi i dwa krótkie dźwięki z biosu. Odrazu mówię, że na 100 % nie jest to problem z zasilaczem, bo ten był kupiony wczoraj i na pewno działa oraz spełnia wymagania, a i chciałbym dodać, że karta jest sprawna , ponieważ była sprawdzana w serwisie, i na innym komputerze działał.

Podaj więcej informacji.

  1. Jaka karta graficzna nowa a jaka stara?
  2. Jaka płyta główna?

Ode mnie dodam tylko czy podpiąłeś do niej zapewne niezbędne zasilanie?

Ta karta nie ma żadnego dodatkowego zasilania :grinning:

Karta to Gigabyte gt 640
Płyta P5N-E SLI

Sygnały Bios
1long, 2 short Video adapter error
Either video adapter is bad or is not seated properly. Also, check to ensure the monitor cable is connected properly.

Karta na 100% jest dobrze osadzona, a co do kabla też na pewno działa, ponieważ na starej karcie działał. Teraz to już nie mam pomysłów :disappointed_relieved: masz jeszcze jakieś porady?

@mrFreeze Może mieć rację.
Jaki masz zasilacz? Podaj model.

Zobacz jaką masz wersję biosu na płycie głównej a dostępną może nowszą na stronie asusa do tego modelu.

zasilacz to Chieftec 400W GPA-400S8 oem

Możliwe, że ma, ale jak mam zrobić aktualizacje biosu skoro system nie startuje? Jest jakiś sposób?

Masz 2 gniazda PCI-E spróbuj jeszcze w drugim. Do aktualizacji biosu będzie potrzebny obraz więc bez sprawnej grafiki zapomnij :slight_smile:

Próbowałem już przepinać, ale nic to nie daje ciągle to samo, a co do aktualizacji to chyba jedna opcja, która mi zostala.

A próba uruchomienia przy wyjętym RAM lub z tylko jedną kością?
Wydaje jakieś dźwięki wtedy ?
Z jedną kością ale bez podpiętych dysków, DVD ?

A więc po wyciągnięciu kabla od dvd oraz, kabla od dysku twardego nie widać różnicy, tak samo jest z jedną kością ram.Kiedy wyciągnę wszystkie kości dźwięk staje się trochę dłuższy, ale nic więcej.

Może jeszcze reset Bios, ale to ma swoje konsekwencje.
Trzeba wszystko ustawić od nowa.

Już próbowałem. Chodzi ci o wyjęcie baterii?

Tak.

Masz jeszcze jakieś pomysły?

@adam.adamt2 Muszę to edytować, bo znalazłem coś jeszcze. Okazuje się że nie tylko karta graficzna
Sygnały Bios 1 długi i 2 krótkie świadczą o problemach z kartą graficzną.
Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi w czym jest problem.

Może być RAM, trochę to dziwne.

Można podejrzewać niekompatybilny Bios.

Podłącz inną kartę i sprawdź wersję Bios. Spróbuj aktualizacji.
Nadal przeglądam różne fora w poszukiwaniu odpowiedzi…