Problem z komputerem- restarty

Witam serdecznie.Ostatnio mam problem z kompem.

Mój zestaw :

Athlon 64X25200+Box, plyta AM2 Asus M2N-E Sli,obudowa Tracer 400W,Ati X1950GT 512MB PCX

oraz dane o napięciach :

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury:

Płyta główna 51 °C (124 °F)

Procesor 44 °C (111 °F)

Wentylatory:

Procesor 3041 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.55 V

+2.5 V 0.10 V

+3.3 V 2.21 V

+5 V 3.28 V

+12 V 7.94 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 3.23 V

VBAT baterii CMOS 3.14 V

prawie 2x dziennie wyłączą się komputer proszę o pomoc.

Może Masz bluescreeny, sprawdź?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart pow awarii.

Aby odczytać problem, którego dotyczy BSOD użyj tego: Klik

Podaj napięcia z biosu, jeżeli są takie, jak z Everesta, to zasilacz koniecznie do wymiany.

Witam ponownie.

oto odczyty z BIOSU :

Vcore Voltage - 1,34 V

3,3V - 3,37V

5V - 4,97V

12v - 12,03 V

CPU Temp. - 48-49 C

M/B Temp. 33C

proszę o pomoc.

Napięcia wyglądają na dobre. Sprawdź pliki DMP oraz pamięć programem Memtest86.

podczas jakich sytuacji to się dzieje? zmień zasilacz, podłącz kompa do nowego jakiegoś, od kumpla pożycz, czy od znajomego jakiegoś na chwilę.

rafalkiler ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

To mogą być pamięci. zrób test metestem. A jaka jest temperatura grafy bo bo czasami gdy są z nia problemy to też system automatycznie się restartuje.

Witam ponownie

ostatnio wywaliło mi niebieski ekran

IROL_NOT_LESS_OR_EQUAL

STOP 0x0000000A(0x00000046, 0x0000001c, 0x00000001, 0x8053FA89)

proszę o radę

Zmień zasilacz, to dziadostwo, które masz obecnie powoduje problemy.

Użyj tego :arrow: Klik, znajdź przyczynę podaną w w pliku DMP (oznaczone jako Probably caused by). Uaktualnij podany tam sterownik, który doprowadził do bluescreena.

dzięki spróbuję