Problem z komputerem (samoistne resetowanie/wylacznie)

Witam, nie wiem czy to dobry dzial na pisanie o tym co komu nie dziala w komputerze ale ten wydaje mi sie najbardziej odpowiedni. Panie/ Panowie pisze do Was w chwili dla mnie niezwykle ciezkiej.Otoz moj komputer zacina sie i resetuje srednio 3 razy dziennie bez wiekszego powodu. Czasem jest to podczas grania czasem podczas ogladania filmow lub podczas uzywania przegladarki internetowej. Na samym wstepie powinienem powiedziec, ze “nie znam sie na komputerach” nie opisuje mojego braku wiedzy w tej dziedzinie. Komputery to dla mnie czarna magia a uzywam ich jedynie do w/w. Gdyby ktos byl tak uprzejmy i zechcial mi pomoc bylbym dozgonnie wdzieczny. Podam teraz to co wiem o moim komputerze a jezeli jakies dalsze informacje beda potrzebne to postaram sie ich dostarczyc jak najszybciej. Podkreslam jednak, ze naprawde nie znam sie na komputerach wiec prosze o pisane prostym jezykiem i nieoczekiwanie ode mnie takich rzeczy jak podlaczenie innego zasilacza, gdyz przy moim zdolnosciach manualnych rownie dobrze moge komputer wyrzucic ( nie jestem z tego dumny ale nie chce wprowadzic nikogo w blad). Czytalem na wielu forach co moze byc przyczyna zaistnialego stanu rzeczy wiec wykonalem nastepujace czynnosci: odkurzylem komputer w srodku ( co spowodowalo, ze przestal halasowac jak kosiarka), zainstalowalem nowe sterowniki do wszystkiego co moglem znalezc, przywrocilem system. Niestety nic nie pomoglo. podst dane o moim komp: AMD Phenom x4 955 black edit, 4gb ram, AMD Radeon 6950 2 gb, asrock 870 extreme 3 win 7. problem powtarza sie od okolo 2 tyg Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Jacek

Odkręć bok obudowy i przepisz nazwę, model, moc zasilacza.

zasilacz: seasonic s12II-520 520w 80plus bronze

dodam tylko, ze komputer chodzil przez ponad rok bez najmniejszych problemow, dopiero teraz zaczyna “wydziwiac”

Resetowanie może powodować wiele rzeczy. Błąd systemu, uszkodzony RAM, płyta główna, zasilacz itp.

Jeśli nie znasz się w ogóle na komputerach, to proponowałbym wizytę w profesjonalnym serwisie. Zapłacisz 50-100zł, ale nie ryzykujesz uszkodzenia czegoś.

Niedawno ktoś na forum uszkodził procesor przy prostej wymianie chłodzenia i jest teraz prawdopodobnie kilkaset zł w plecy.

jaeck , proszę o konkretny tytuł wątku. Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

czy ma sens formatowac i instalowac win na nowo?

IMO nie :wink: Przed resetem jest BSOD z kodem błędu?

Warto by wykonać jakieś testy przed przeinstalowaniem systemu. Często takie resety są spowodowane właśnie wadliwym zasilaczem i w tym wypadku nie ma zmiłuj i konieczna jest wymiana.

Jak odkryć przyczynę występowania BSOD’ów

ok dzieki za pomoc

Witam wszystkich. Mam podobny problem a mianowicie lawina BSODow.

Problem zaczął się jakiś miesiąc temu. BSOD podczas pracy w wordzie i komputer nie dał się już uruchomić.

Tylko wentylatory reagowały na przycisk power, żadnej aktywności biosu nawet po usunięciu RAMu i grafiki.

Moja diagnoza to martwa płyta (po teście zasilacza). Zakupiłem nową płytę główną (kryteria główne to kompatybilność z pozostałymi podzespołami i cena) asrock G41M VS3 R2.0 niestety musiałem nabyć też RAM gdyż poprzedni był za wolny jak na tą płytę. Moje stare kości zamieniłem na używane elixir ddr3 1333 4GB. Ze strego sprzętu został procesor Inel core 2 duo E4500 2,2GHz, zasilacz Forton 350W, grafika geforce 7300gt 256MB, Dysk twardy. Postawiłem nowy system i zaczęły się schody zaraz po instalacji. Blue screen co 10 minut. Sprawdziłem zasilacz i dla pewności podmieniłem na mocniejszy, grafika zintegrowana jak i 7300gt tez bez różnicy, dysk twardy też wykluczyłem po zamianie na inny. Wszystko ustało gdy przełożyłem ram do innego slotu. Miałem chwile spokoju i znów się zaczęło. Zauważyłem że im bardziej obciążam komputer tym częściej występuje problem ale czasem potrafi się zawiesić lub zresetować nie robiąc nic. Lista BSOD z ostatniego czasu 55e344c055d83.jpg

Test ramu nie wykazuje błędów. System świeży i zaktualizowany win 7 ultimate 64 . Sterowniki aktualne. Jakieś sugestie?

Acha i jeszcze zawartość mojego folderu minidump tu:

http://www.wrzucaj.org/135757

Gdzieś wyczytałem że może pomóc podniesienie napięcia na pamięciach ram. Czy to prawda? i ewentualnie jak to zrobić?

qqrydza25 - Spora część błędów To są błędy w systemie plików i kłopoty z dyskiem twardym, Pokaż SMART z HDTune.

O to chodzi?

22a06a3f1cb61.png

127f1026cda1c.png