Problem z komputerem- system nie chce się załadować

Witam! Posiadam wielki problem związany z włączeniem komputera. Otóż przeglądałem sobie internet i komputer się zawiesił (chodź zwykle tego nie robi) po czym zresetowałem komputer (może zbyt szybko) i gdy czekałem na włączenie komputera pojawił mi się komunikat “reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key” wiele razy resetowałem komputer ale nic to nie dawało. Czytałem w innych podobnych wątkach że to zwykle wina dysku twardego ale gdy wejdę w BIOS to mogę ustawić boot priority i hard drive tzn. chwilę temu odłączyłem dysk i podłączyłem z powrotem i teraz pisze SATA …jakieś oznaczenia… ale to chyba to samo? Potem włączyłem tryb awaryjny i debugowanie systemu (chodź nie wiem czemu to służy) ale po długim oczekiwaniu pojawił się tylko czarny ekran… i teraz po tym debugowaniu zamiast wyskakiwania komunikatu normalnie ładuje się system po czym pojawia się czarny ekran i tylko myszka. Nie mam pojęcia co zrobić. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

***" reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"

*** Tłumaczenie*** Zrestartuj i wybierz odpowiedni start systemu lub umieść media botowalne czyli płytę botowalna systemu i naciśnij odpowiedni klawisz

Jezeli posiadasz plyte botowalna to wgraj program od nowa po formacie dysku. Lub wypróbuj Comodo Rescue Disk

http://www.comodo.com/business-security … odo.com%2F

Program jest darmowy i działa na zasadzie dysku botowalnego ISO który utworzy się podczas ściągania programu ,jest niezwykle efektywny , wyczyści komputer z błędów usunie złośliwe oprogramowanie -działa zanim system Windows wystartuje wiec dociera głęboko w twardy dysk dokonując napraw.

=D> życzę powodzenia

Mam jeszcze mały problem, wrzuciłem na swojego pen driva kingstona obraz i zawartość obrazu bo nie wiedziałem co. Ale jak podłączam do komputera pen driva i ustawiam żeby butowało z niego to wyskakuje mi komunikat invalid or damaged bootable partition. Aha i myślę że jak uda mi się to zrobić to będzie problem z głowy bo nie wiem jakim cudem jakieś 2h temu komputer się włączył ale zamulał jak skurwy…n i zrobiłem skan i było chyba z 700 rotkitów a potem przy ponownym uruchomieniu już nie chciał się włączyć.

Masz wypalić plik obrazu .iso, nie dane!

użyj tego:http://www.dobreprogramy.pl/PowerISO,Program,Windows,13054.html

zubek29 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ok ok wielkie dzięki a czy jest jakaś możliwość bootowania przez pen driva czy muszę kupić płytkę i dopiero nagrać?

Musi być na płycie -nie na pen drive [-X

Tym programem udalo mi się uchronić pewiem laptop który właścicielka juz miała przygotowany do rzucania o ścianę :lol:

Kurcze zrobiłem tak jak mówiliście zrobiłem bootowalnego pendriva i z niego odpaliłem comodo rescue disk. Zostawiłem komputer na noc i rano pisało że skanowało się 4h i znalazło 7 zagrożeń z czego 5 w gimpie 2.0 i udało się je usunąć i 2 trochę inne, z czego 1 udało się naprawić a 2 już nie, a tym 2 dokładniej było coś takiego “disabled security tab”. Po ponownym uruchomieniu komputera znowu tylko czarny ekran i myszka. Dodam jeszcze że wcześniej gdy fuksem uruchomiłem komputer avast znalazł mi chyba z 700 wirusów z czego wszystkie chyba rootkity. Dodam jeszcze że na tą chwilę komputer widzi cały twardy dysk. Bardzo proszę o kolejne porady ;0

Gdyby to nie była wina infekcji, to reperacja nakładkowa bez utraty danych: http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/

Skoro wspominasz o infekcjach, o problemach z trybem awaryjnym, to na razie reperacja nakładowa bez utraty danych odpada.

Dasz radę zrobić log z FRST?

analiza-usuwanie-infekcji-zewnatrz-t503195.html

  1. Pobierz FRST i zapisz na pendrive

  2. Uruchom system z opcji Napraw komputer (wygląda to podobnie jak uruchomienie systemu z Trybu awaryjnego tylko zamiast do Trybu awaryjnego wchodzisz do opcji Napraw komputer)

image_id: 4865

  1. Odpal wiersz polecenia

image_id: 4569

W wierszu polecenia wpisz notepad

i naciskamy Enter. Zostanie otwarte okno Notatnika. W Notatniku wybieramy Plik - Otwórz. Z lewej strony wybieramy Komputer. Wchodzimy na nasz pendrive. Zmieniamy rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki Klikamy prawym przyciskiem myszy na plik FRST.exe (wersja 32-bitowa) albo FRST64.exe (wersja 64-bitowa) i wybieramy Otwórz albo Uruchom jako administrator.

image_id: 4892

Uruchomi się FRST, zaznacz wszystkie opcje i kliknij Scan.

Albo:

  1. Pobierz FRST i zapisz na pendrive

  2. Uruchom komputer z płyty instalacyjnej Windows i wybierz Napraw komputer

image_id: 4567

  1. Odpal Wiersz polecenia

image_id: 4569

W wierszu polecenia wpisz notepad

i naciskamy Enter. Zostanie otwarte okno Notatnika. W Notatniku wybieramy Plik - Otwórz. Z lewej strony wybieramy Komputer. Wchodzimy na nasz pendrive. Zmieniamy rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki Klikamy prawym przyciskiem myszy na plik FRST.exe (wersja 32-bitowa) albo FRST64.exe (wersja 64-bitowa) i wybieramy Otwórz albo Uruchom jako administrator.

image_id: 4892

Uruchomi się FRST, zaznacz wszystkie opcje i kliknij Scan

Na pendrive powstanie plik FRST.txt. Wklej go na wklej.org.

Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję za radę ale niestety gdy włączam okno tam gdzie jest tryb awaryjny nie ma opcji napraw komputer a drugi sposób również nie zadziała ponieważ system który kupiłem za 100zł od jakiegoś śmierdziela nie ma opcji ani naprawiania ani przywracania systemu ponieważ jest to tylko jakaś płyta szara płyta od Vobisu (ale oczywiście z vistą) o której do tej pory nie wiem czy jest to pełnoprawny system i czy w ogóle jest legalny.

przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131322

Dodane 27 września 2012 20:04:31

Albo OTLPE: http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagno … h-windows/

Jednak udało mi się zrobić ten log z FRST bo miałem jakąś starą spiraconą viste i uruchomiłem wiersz poleceń a potem scan w FRST. Niewiem tylko czy wszystko jest wporządku bo skan robił się chyba z minutę dwie ale mimo wszystko zamieszczam swój log tak jak pan chciał http://wklej.org/id/838673/. I bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Dodane 01.10.2012 (Pn) 20:42

Dam se już spokój i zrobię przeinstalowanie tylko zastanawia mnie czy mogę się jakoś dostać do dysku twardego żeby skopiować np. zapisy gier z partycji systemowej na partycję np. z grami bez uruchamiania systemu operacyjnego (w moim przypadku już chyba naprawdę niemożliwe). Słyszałem że są jakieś bootowalne programy do tego typu rzeczy ale niestety nic konkretnego nie znalazłem. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.