Problem z komputerem (wieszanie i resetowanie)

Mam problem z komputerem.

W różnych momentach, albo całkowicie się wiesza albo resetuje. W 3D Mark 01 też się wiesza.

Przy ponownym uruchomieniu systemu wyskakuje komunikat:

System Windows odzyskał sprawność po poważnym błędzie a oto treść raportu o błędzie:

screen7ra.th.jpg

Konfiguracja:

Procesor: AMD Sempron 2800 AM2

Płyta główna: ASRock AM2NF3-VSTA

Karta graficzna: Palit GeForce FX 5500 256MB

Pamięć: DDR 2 Goodram 512 MB

Zasilacz: Tracer 4Life

Podejrzewam, że winny może być zasilacz albo płyta główna, ale może wy będziecie wiedzieli lepiej co jest grane w tym komputerze Proszę o pomoc.

Mi się tak działo gdy spalił mi się wentylator od procesora. Sprawdź chłodzenie na wszystkich podzespołach i poodkurzaj w środku komputera.

To nie jest raczej wina kurzu bo to jest nowy komputer.

Zainstaluj wszystkie sterowniki oryginalne. Ja miałem tak samo kiedy zainst stery do grafiki 93.71. A teraz mam oryginalne 91.47 i działa

Sprawdź temperatury w biosie. Jeśli tam wszystko w porządku sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są wybrzuszone, gdy są to trzeba je będzie wymienić.

Kondensatory z tego co widziałem są w porządku. Temperatury też są w normie.

Orginalne sterowniki :lol:

Do FX 5500 (czyt GF 4 z PS 2.0), 56.72 max, skasuj poprzednie DriverCleanerem.

Możliwe że zasilacz (o ile można go tak nazwać) nie wyrabia.

Sprawdz kartę na innym komputerze.

Sprawdz ram memtestem.

Uruchomiłem jeszcze raz 3D Mark 2001 i komputer po kilku testach sam się wyłączył a przy ponownym uruchamianiu wyświetlił się taki komunikat: CMOS Checksum Bad. Gdy próbowałem skopiować jakiś plik z jednej partycji na inną to komputer się uruchomił ponownie i pojawiło się okienko Scan Disc.

Kiedyś też ten komputer sam się włączył w nocy ale nie było ustawione w BIOS Wake on Lan. Co do sterowników karty graficznej to zainstalowałem te z dołączonej do niej płyty.

sprawdzona pamięć?

Jak dla mnie to zasiła nie wyrabia, sprawdź inną :slight_smile:

Jeszcze jak możesz to sprawdź napięcia na niej. MIERNIKIEM!

Proponuję zacząć jeszcze raz po kolei:

  1. Zainstaluj sobie Everest

  2. znajdź tam zakładkę czujnik i podaj na forum temperatury, które ci wyświetla.

  3. znajdziesz też tam napięcia zasilacz - podaj je.

Choć osobiście polecam jednak zmierzenie napięć miernikiem (jest to zdecydowanie bardziej wiarygodne) INSTRUKCJA

  1. sprawdź pamięci MemTestem. Zaproponowałem ci wersję iso, którą musisz wypalić na płycie i zbootować z niej kompa. Test powinien trwać ok 6 godzin - każda kość pamięci osobno.

  2. włącz BSOD’a Wtedy zamiast resetu zobaczysz niebieski ekran z numerem błędu. W Panelu sterowania --> System --> Zaawansowane --> Uruchamianie i odzyskiwanie --> odptaszkuj Automatycznie uruchom ponownie. Spiszesz dane z BSODa (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzuć te dane tutaj.

  3. wklej logi:

poczytaj instrukcję: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Co do napięć w Everest to jedynie +5 odbiegało od normy bo miało wartość 5,62.

5,62 to za dużo - na +5V nie powinno być więcej jak 5,25V

Ale jak pisałem - lepiej napięcia mierzyć miernikiem. Everest nie jest dokładny.

Poza tym wklej wszystko o co prosiłem. :slight_smile:

Oddałem już zasilacz do reklamacji. Także ten temat już może być zamknięty.

Oddaj go na złom, i zmień na Seasonica 400W HT, Fortona 350W, Chiefteca/Huntkeya 450W., Tracer wcześniej czy później spali Ci kompa, to jest skrajny low-end.

Nie mogę. Bo ten zasilacz jest razem z obudową a poza tym to nie mój komputer.

podobną sytuację miał mój ojciec przyczyną było przegrzanie wewnątrz obudowy.montaż dodatkowego wentylatora rozwiązał problem.