Problem z komputerem. Włącza się ale na monitorze nadal jest czarny ekran

(konrados551) #1

Witam, mam problem z komputerem a mianowicie przy włączaniu komputer odpala się normalnie lecz na monitorze nic się nie wyświetla. Próbowałem już podłączać inny kabel do monitora i nie działa.
Specyfikacja:
Procek: i7 6700k
Karta: GTX980 Ti
Płyta Główna: Z170 GamingK4
Ram: 2x8gb Balistic DDR4 2400
Zasilacz BeQuiet 700W
Sprzęt ma około roku i trochę się wykosztowalem więc przydała by mi się pomoc.

(kolejorzdvd) #2

Odepnij kartę graficzną z płyty głównej i podłącz grafikę pod zintegrowaną kartę graficzną w płycie głównej, zobaczysz czy nie uległa może uszkodzeniu karta graficzna.

(konrados551) #3

Odpiąłem kartę i nadal to samo.

(konrados551) #4

Dodam jeszcze że w BIOSie ustawiłem opcje aby komputer włączał się po naciśnięciu dowolnego klawisza na klawiaturze. Teraz ta opcja nie działa jak i klawiatura się nie podświetla.

(kolejorzdvd) #5

Zrestartuj bios. Odłącz zasilanie, wyjmij baterie z płyty głównej, na minute, naciśnij włącznik celem rozładowania kondensatorów. Sprawdź czy coś się zmieni. Są jakieś dźwięki biosu (piknięcia) po włączeniu zasilania?

(konrados551) #6

Jest napierw jedno krótkie piknięcie zaraz po włączeniu a potem dwa krótkie zaraz po sobie.

(kolejorzdvd) #7

Moim zdaniem płyta główna uszkodzona. Dobrze by było jeszcze jak byś sprawdził zasilacz podmieniając na inny

(Atronics) #8

Może nie to,ale sprawdzić można.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1235473.html

zobacz sobie te pamięci.

(seryjny66) #9

Wyjmij RAM i włóż jeszcze raz

(konrados551) #10

W tej chwili wyciągam ram i wkladam w inne gniazda może jakieś skutki będą.

(konrados551) #11

Przekładanie RAMu nic nie dało nadal ten sam czarny ekran

(Atronics) #12

Ten zasilacz ma odpinane kable?
Pamięci sobie sprawdź raz na jednej kości ,raz na drugiej.

(konrados551) #13

Dobra, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zasilacz. Przypomniałem sobie że przed włączeniem komputeraz wywalilo bezpiecznik a potem już się nie włączył. Reset BIOSa nie pomógł przepinanie RAMu w każdej możliwej konfiguracji też. Zintegrowana karta też nie działa. Jutro wezme drugi zasilacz, sprawdzę czy działa i dam znać