Problem z komputerem , Zacina sie

Witam

Mam problem z komputerem .

O tuż gdy cokolwiek się na nim robi np. przegląda się strony www , zacina się w sposób że komputer dosłownie staje , przy czym słychać wyraźny dźwięk dochodzący z obudowy , dokładniej z Dysku Twardego .

Nim tu napisałem sformatowałem komputer , bebechy wyczyściłem oraz zrobiłem wiatraczek ( chodzi gładko ) , do tego sprawdziłem dysk twardy czy przypadkiem nie gubi danych oraz czy stabilnie działa na 2. komputerze .

Nie mam już pomysłu co może być nie tak .

Od godziny instaluje się mi na nim Windows XP , Tak dokładniej kopiują mi się dane :frowning:

z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

przygotuj Hiren’a na USB(potrzebny drugi komputer i pendrive). Bootujesz z USB, odpalasz mini XP i testujesz dysk. Gdyby mini XP sie nie odpalił, to uruchom go bez dysku (sam pen). Jak się odpali XP, to masz uwalony HDD, jeżeli nie, to coś z płytą główną.

R

Dysk twardy działa , był testowany na drugim kompie , tam został osobno zainstalowany XP i wszystko działało ( na drugim kompie oczywiście )

Teraz zrobiłem format-a i instaluje Windows-a ale coś mi nie chce skopiować danych . Płyta jest mocno porysowana :frowning:

Jutro poszukam Visty i spróbuje zainstalować .

Sprawdź dysk programem hd-tune, zrób screen zakładki health i wklej na forum.

@ Gronek8624

A co to w ogóle za zasilacz? No i jak wygląda cała Twoja platforma sprzętowa?

Dane komputera :

Zasilacz FEEL I-350ATX

Ram 1 GB

procesor AMD Anthlon x 2

Dysk twardy Seagate 250 GB

Karta Graficzna Radeon x1550 (Jak dobrze pamiętam )

Wiem że słaby ale dla brata do nauki wystarczy , dziś może zainstaluje na nim Vistę to sprawdzę dysk tym programem .

Dodane 25.12.2012 (Wt) 13:54

Witam

Problem został rozwiązany .

Wymieniłem zasilacz i problem się rozwiązał .

Dziękuje za pomoc