Problem z komputerem -zawiesza sie i wyłańcza

Witam was serdecznie.To mój pierwszy post i pisze tu żebyście mi pomogli.mój problem to taki że komputer sie tnie co jakieś parę minut.Czekam trochę czasu i nic (nie działa ctrl+alt+del ani menu start kompletnie nic )po czym pojawia się niebieska plansza jakieś napisy są ale żebym odczytał to niemożliwe bo trwają max 1 sekundę i komputer sie wyłącza.W komputerze była ostatnio wymieniana płyta główna i karta graficzna.Wszystko wydaje sie ok ale sie wyłącza aż mnie coś boli jak w ciągu dnia z 20 razy sie wyłączy…

Posiadam Ge force 8500 gt na którym nie widziałem wiatraka (nie posiada)

Proszę pomóżcie,szukałem na wielu forach ale z moim problemem nikt nie spotkał sie ![;

Aby zobaczyć co na tym niebieski ekranie jest, wejdź do panelu sterownia->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia i odznacz automatyczne uruchomienie po awarii.

Czy po zmianie tych elementów system był instalowany na nowo, czy tylko naprawiany, a może komp ruszył bez zmiany systemu?

Karta graficzna, jest zapewne chłodzona pasywnie (bez wentylatora).

Ściągnij program Everest Ultimate

i daj zrzut ekranu z zakładki komputer->czujnik

Jaki Masz zasilacz (moc/marka), no i resztę konfiguracji komputera?

Nie ma wiatraczka bo jest pasywne chłodzenie.

Podaj jakiego masz kompa i zasilacz.

pakero192 , zmień tytuł “Pomocy :)” na konkretny i wyedytuj swój post zgodnie z zasadami polskiej pisowni.

-inaczej temat leci do śmietnika.

No to tak :

1.Formatowalem system przed tym zdarzeniem,wczesniej byla zminiana karta graficzna i plyta glowna jak juz powiedzialem.

2.Dzieki za odpowiedz ze chlodzona pasywnie bo juz sie balem ze sie spali :slight_smile:

3.Sciagnolem,o to co tam pisze:

Wlasciwosci czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Stwierdzono otwieranie obudowy Nie

Temperatury:

Płyta główna 41 °C (106 °F)

Dioda procesora 36 °C (97 °F)

Aux 34 °C (93 °F)

Procesor graficzny 59 °C (138 °F)

WDC WD1200BB-22GUC0 [TRIAL VERSION]

Wentylatory:

Procesor 3444 RPM

Wartosc Napiec:

Napięcie rdzenia procesora 1.10 V

+3.3 V 3.20 V

+5 V 5.19 V

+12 V [TRIAL VERSION]

+5 V podczas wstrzymania pracy 3.63 V

VBAT baterii CMOS 3.30 V

4.Mam zasilacz standardowy (Niewymieniany od czasu kupna cena kolo 50 zl~)

Moc 230 V

Jeżeli możesz to odkręć obudowę i sprawdź jego moc wyrażoną w watach np 350W, 400W oraz jego producenta. Jaka jest konfiguracja tego komputera (procesor, grafika itd)? Czy Masz może miernik do mierzenia napięć i potrafisz się nim posługiwać? Jeżeli nie, czy możesz sprawdzić napięcia w biosie?

PS Te 59C na grafice zaraz oznajmia, że to chłodzenie pasywne :wink:

To co podałeś to nie jest moc #-o

Powinno być w Watach (W).To jest napięcie.A każdy w gniazdku ma takie same.

Dobra juz sprawdzam :d (przepraszam za pomyłkę ale jestem ciemny z tego ![;

Procesor: AMD Sempron 3000 S754 Box

Pamieć: 512 Mb DDr 400

Dysk Twardy: Wd 120 GB 7200

FDD:Alps 1,44 Mb

Karta Graficzna:GeForce 8500 Gt 512 Mb

Plyta Glowna:Asus X-series k8v-xe

Zasilacz: codegen 400 W

Wziołem to z wykazu sprzętu Niejestem pewien czy płyta glówna to taka ale tak pisało na opakowaniu :slight_smile:

Ja podejrzewam zasilacz. Czy jesteś w stanie pożyczyć inny (lepszy) i przetestować zachowanie komputera? Niestety gorszy od codegen 400W, jest tylko codegen 300W :wink: :x . Oto lista:

http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

http://community.tomshardware.pl/commen … nID=234148

Ale na serio to, ten zasilacz może powodować olbrzymie kłopoty łącznie z uszkodzeniem sprzętu.

Niestety nie posiadam nikogo takiego :[

Dzięki a pomoc :slight_smile:

A możesz chociaż sprawdzić te napięcia?

ale jak :d

Miernikiem, a jeżeli nie Masz to w biosie, ewentualnie (z konieczności) Everest, ale wersja home. Everest to ostateczność.

O jejku cosik_ktosik ale sie nagadałeś ;|.Rozmawiales z moim bratem (troche głupi)

Psluchaj mój problem polega na tym iż komputer niewyłącza sie ale co 5 minut się zacina i nic sie niedzieje.Czeba nacisnac reset kompa bo nieda rady zeby ruszyl :\ brat wyżej wyminil co za sprzęt mam (dopiero z pracy wrucilem)

Bez różnicy, tak czy siak sprawdźcie te napięcia. To jest tylko dla Waszego dobra. Zasilacze codegen wyjątkowo sprawnie niszczą komputery.

Objawy, które podajesz, także pasują do niewyrabiającego zasilacza.

Można także sprawdzić pamięć. Dobrze do tego nadaje się programik Memtest86

A czy zdarzają się jakieś bluescreeny?

Objawy mamy takie ze komputer sie poprostu do paru minut zawiesza nic niemozna zrobic i cza go resetnać.Bluescreeny byly max 5 razy.Ramy sa w pożadku wiec zostaje ten okropny zasilacz :D.

Mógłbyś doradzic jakiś pożadny co nadlugo by starczył :slight_smile:

Do tego komputera, na długo wystarczy ModeCom MC (nigdy Feel) 400W

Na przyszłość Corsair 450VXEU 450W (w sensie do nowego kompa)

Dzieki :slight_smile: i wielkie pozdro