Problem z komputerem (zawiesza się podczas grania)


(Battlefield7) #1

Witam, od kilku miesięcy podczas grania w niektóre gry zawiesza mi się komputer ( cały czas powtarza się dźwięk), i trzeba go zresetować. Na dodatek zawiesza się w niektórych grach, ponieważ zacina się podczas grania w Mount & Blade, Crysis i Crysis 2 , nawet ostatnio zaczął mi się zawieszać podczas grania w gry MMORPG jak Black Prophesy , a gdy grałem w Wiedźmina 2 to nigdy mi się nie zawiesił tylko czasem się przycinał ale to normalne, to samo z Dragon Age czy Mass Effect nigdy mi się nie zawiesił, podczas grania w te gry. Przeglądałem tematy w których także są problemy z zawieszającym się komputerem, ale nie znalazłem niczego co by mi pomogło , tak więc liczę na waszą pomoc.

Mój sprzęt to:

3 GHz

2 GB RAM( tu mam chyba dwie takie płyty więc 4 GB)

Nvidia Geforce 9600 GT

system to XP


(sdar) #2

Angenann , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.


(Marcin260) #3

podaj jaki masz zasilacz. Model, marka, moc. Jak wygląda chłodzenie w obudowie?


(Battlefield7) #4

zasilacz to :Silnecer, model to 470ATX , moc 100-240 V ( tego nie jestem pewien)

A co do chłodzenia, to no cóż nie wiem jak to jest w innych komputerach ale u mnie widzę tylko jeden wiatrak.


(Marcin260) #5

Moc wyraża się w watach. Najlepiej zrób zdjęcie naklejki to będzie pewność. No chyba że masz 470W. Chciałem żebyś opisał chłodzenie karty graficznej, obudowy, procesor i zasilacz to wiadomo.

Te zawiechy to może być wina za słabego zasilacza lub przegrzewającej się karty graficznej dlatego istotne jest czy masz chłodzenie karty radiatorem czy radiatorem + wentylatorem.


(Battlefield7) #6

Sprawdziłem jeszcze raz zasilacz, i tak ma 470W, co do chłodzenia to wygląda że jest tylko wentylator ale dla pewności zrobiłem zdjęcia całego komputera.

http://imageshack.us/photo/my-images/96/dsc00221ay.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/12 … 22gdb.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/40/dsc00223mp.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/84 … 227mk.jpg/

A jeśli chodzi o przegrzewanie się, to myślę że to nie jest powód, ponieważ dlaczego taki Mound & Blade się zawiesza, a ma znacznie mniejsze wymagania, a wiedźmin 2 ani razu się nie zawiesił.


(ak6) #7

Zacznij od solidnego przeczyszczenia wnętrza sprężonym powietrzem. (Jedziesz na stację benzynową i kompresorek w ruch) Zwróć szczególną uwagę na radiatory.

Być może to nie jest przyczyną ale to na pewno znacznie ulży twojemu komputerowi.

Potem napisz jaki efekt.


(Marcin260) #8

Oprócz przeczyszczenia możesz też uporządkować kable bo masz zapchaną obudowę dzięki temu polepszy Ci się przepływ powietrza. Wydaje mi się że fakt taki iż gra z mniejszymi wymaganiami się zawiesza a z większymi nie nie jest tutaj kluczowy. Na początek wyczyść kompa jak to nie pomoże to spróbuj podłączyć inny zasilacz bo być może ten już kończy swój żywot.


(Battlefield7) #9

Przeczyszczenie komputera nie pomogło, nadal się zawiesza, a co do zasilacza to chciałbym się upewnić czy to naprawdę wina zasilacza, zanim kupie nowego.


(ak6) #10

Zmierz napięcia

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html


(Marcin260) #11

A jak nie masz możliwości zmierzyć to po prostu pożycz od kogoś dobry zasilacz najlepiej markowy i podłącz u siebie.