Problem z komputerem-zawieszanie podczas gry,falowanie obraz

Mam mały problem. Od jakiegoś czasu, podczas gry komputer mi się zawiesza, obraz staje w miejscu i tak jakby faluje. Przed tym pojawia się na sekundę czarny obraz. Pomaga jedynie restart. Występuje to praktycznie w każdej grze, kilkanaście minut po uruchomieniu. Sformatowałem dysk, oczyściłem sprzęt “wewnętrznie”, tzn z kurzu i nic. Myślałem, że to wina chłodzenia, ale nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Może ktoś wie co to może być? Z gory dzięki za pomoc :slight_smile:

Wg mnie karta się przegrzewa. Ściągnij HWinfo

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

Odpal program zakładkę Sensors uruchom grę pograj 3 min przejdź na pulpit nie wyłączając gry (znaczek Win na klawiaturze bądź ALT+TAB) zrób screena i wstaw linka na forum.

admarek45 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

http://www.tinypic.pl/u6xnwmo71z4r http://www.tinypic.pl/6zec89msf5lm proszę bardzo, jakieś 2 minutki po zatrzymaniu gry (po zminimalizowaniu wyskoczył błąd i sama się wyłączyła, ale nie sądze, aby to wpłynęło na wynik) :slight_smile:

Temperature3 - 80stopni dużo za dużo po 2 min. Wg mnie to chipset napisz model płyty głównej.

Gigabyte GA-MA770-UD3 , wydaje mi się że poprawnie podałem.

Zacznij od ściągnięcia tych dwóch radiatorów na płycie głównej jeden z napisem gigabyte drugi tuż obok. Oczywiście jak masz pastę termoprzewodzącą starą usuń nałóż świeża i zamontuj z powrotem radiatory. Napisz jeszcze jaki posiadasz zasilacz marka i model.

Jutro pod wieczór wezmę się za rozkręcanie komputera. Postaram się wymienić pastę także przy karcie graficznej. Zobaczę co da się zrobić i napiszę jakie będą tego efekty. Model zasilacza także podam bezpośrednio przy rozkręceniu.

Dodane 22.11.2013 (Pt) 21:19

Po wymianie pasty w karcie graficznej, procesorze i radiatorach temperatura (Temperature 3 w HWinfo) chwilę po włączeniu komputera nadal utrzymuje się w okolicach 80 stopni. Zasilacz to HIPRO HP-D4802PWR2.