Problem z komputerem.(zwiechy)

Mam bardzo “denerwujący” problem z komputerem. Otóż bardzo często mi się zawiesza. Wirusów itp. na pewno nie mam ponieważ niedawno formatowałem dysk. Myślę że jest to sprawa zasilacza ponieważ komputer często również sam się restartuje. Według mnie napięcia są zbyt wysokie ale chciałbym abyście to sprawdzili. Z komputera czasami również wydobywa się taki “pisk” trwa on około 3-4 sekundy i jest on ciągły. Oto napięcia i konfiguracja sprzętowa :

Temperatury:

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 13 °C (55 °F)

Aux 29 °C (84 °F)

Seagate ST380021A 30 °C (86 °F)

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.46 V

+2.5 V 1.78 V

+3.3 V 3.20 V

+5 V 4.89 V

+12 V 12.61 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.84 V

VBAT baterii CMOS 3.22 V

Debug Info F 54 FF FF

Debug Info T 29 34 13

Debug Info V 5B 6F C8 B6 C5 42 48 (F7)

Komputer:

Intel Celeron-S, 1100 MHz

SpecTek 512 MB PC133 SDRAM

Gigabyte Radeon 9550 128/128 Monitor Fujitsu x178 [17" CRT]

ST380021A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Bardzo proszę o pomoc i rade. Czy wymiana zasilacza powinna pomóc??

konradinho jaki masz zasilacz? (nazwa i moc)

Model-TRO-858 Rodan

Moc-230V - AC 4A 50Hz

Przeszukałem na zasilaczu wszystko i pisze tylko to co podałem na górze. Nic więcej niestety. Niestety nie pisze mocy w W.

Podałeś model obudowy firmy Tracer, w których najczęściej pakowany jest zasilacz Silver

Zdejmij obudowę i sprawdź dokładnie

Na zasilaczu na pewno jest nalepka z pełną specyfikacją tyle że jest przylepiona od góry lub od strony "ślepego’ boku. Pewnie bez demontażu zasilacza tego nie odczytasz.

Co do resetu > zdejmij reset na rzecz BSOD w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > odptaszyć Automatycznie uruchom ponownie. Jak system wyświetli BSODa, spiszesz z niego dane (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzucisz je tutaj.

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość plików minidump :slight_smile:

Jaką masz płytę główną? Napięcia zmierz miernikiem.

Dzięki chłopaki za rady. Jutro wam powiem jaki to zasilacz bo dopiero wróciłem ze szkoły a wstałem o 5 rano i nic mi się nie chce :frowning: A i mam jeszcze jedno pytanie. Komputer zawiesza się najczęściej na przegladaniu stron w internecie(na grach,kopiowaniu czegoś itp. się nie zawiesza). Najczęściej wiesza się na stronach typu onet itp które mają jakieś reklamy flash. Czy to ma jakiś związek?? Czy komputer przy przeglądaniu stron zżera najwięcej energii i zasiłka nie wytrzymuje?? Prosze o odp.

Przeinstaluj Flash’a :).

Flash

Już to robiłem nie pomogło niestety.

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 12:15

Zauważyłem dzisiaj ten temat http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=130313 i jest to praktycznie identyczna sprawa jak u mnie. Też komp zawiesza się tylko przy śmiganiu po internecie. Więc może wklaje te błędy które są na czerwono w “podglądzie zdarzeń” bo jest i sporo.