Problem z komputerem

Proszę o podpowiedz jak rozwiązać problem z komputerem .Od pewnego czasu zawiesza i resetuje się po ponownym uruchomieniu wyświetla komunikat że system odzyskal sprawność po poważnym błędzie .Dalej przechodzi na strone microsoft ale tam wszystko po angielsku prosze o pomoc bo sam sobie nieporadzę ?http://wer.microsoft.com/Responses/Response.aspx/1445/en/5.1.2600.2.00010300.2.0?SGD=207de4f6-4805-4e0e-a72f-81e5542549b8Pole Wartość

Typ procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x200Pole Wartość

Typ BIOS’u AMI (09/29/04)

Nazwa płyty głównej MSI 865PE Neo2-PS (MS-6728 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Sprawdź temperatury poszczególnych podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikonka Komputer, ikonka Czujnik).

Jaki posiadasz zasilacz ?

zasilacz ALife 400 Silent

Płyta główna 47 °C (117 °F)

Pole Wartość

Procesor 39 °C (102 °F)

Pole Wartość

SAMSUNG SP2504C 37 °C (99 °F)

Pole Wartość

WDC WD1600JS-00MHB1 62 °C (144 °F)

u mnie w ten sposob objawiala sie usterka plyty glownej.

od jak dawna masz ten problem?

wystepuja jakies problemy przy podlaczaniu sprzetu np. pod usb?

chyba nie ,odkąd wstawili mi tą plyte w serwisie MSI

na stronce microsoftu pisza, ze twoj problem odnotowali jako klopot z komunikacja pomiedzy biosem a instrukcjami procesora… wiec jesli problem wystepuje od niedawna, a nie grzebales przy upgradzie bios’u albo w jakichs dziwnych zaawansowanych opcjach biosu, to masz duze prawdopodobienstwo na awarie plyty glownej (lub ew. samego biosu).

polecam ekspertyze w serwisie i albo skonczy sie na wymianie plyty glownej, albo przeprogramowaniu bios’u (ok. 30zl)

To może być przyczyną samoczynnego restartowania się komputera.

Dysk twardy w żadnym wypadku nie powinien pracować w tak wysokiej temperaturze.

Jeżeli masz na tyle miejsca, rozstraw dyski twarde tak, aby nie były zamontowane ściśle, jeden nad drugim.

Jeżeli nie masz, to zamontuj wentylator wdmuchujący powietrze do wnętrza obudowy (na dole, z przodu obudowy) oraz wydmuchujący ciepłe powietrze z wnętrza obudowy (z tyłu obudowy, na górze, pod zasilaczem).

Popraw jeszcze taśmy. To zapewni lepszą cyrkulację powietrza.

Temperatura płyty głównej jest też zbyt wysoka, ale jeżeli zamontujesz wentylatory, tak jak Ci wyżej napisałem, na pewno się zmniejszy.

Jest okres zimowy, temperatury są znacznie niższe, niż latem. Nie wyobrażam sobie, jakiem masz temperatury latem :?

odwiedz serwis i nakop im do *py za te plyte…

albo wstawili ci jakies paskudztwo, albo podzespoly sa niekompatybilne w jakims tam dziwnym waskim i niezrozumialym dla smiertelnych zakresie…

jesli dasz rade, wymien plyte na cos np. Gigabyte’a, na twoj sprzet jak znalazl

Mam wentylator z tylu obudowy , a dyski są odstawione od siebie , on od poczatku ma taką temperature

Jeżeli zamontujesz dodatkowo wentylator z przodu, na dole (wdmuchujący powietrze), to znacznie poprawi to cyrkulację powietrza w obudowie, co poskutkuje spadkiem temperatur podzespołów.

Może nawet pokuś się o zakup specjalnego chłodzenia dla dysków twardych >TUTAJ<

Temperatura tego dysku nie musi być bezpośrednią przyczyną resetowania komputera, ale jeżeli dalej będzie pracował w takiej temperaturze, to może to doprowadzić do jego awarii, bądź skrócenia żywotności.

jutro idę do tego serwisu bo gwarancja chyba mi sie kończy , zobaczę co oni pow oni powiedza gwarancja ważna 03.01.08

wrzaskun proszę natychmiast poprawić nazwę wątku na konkretną, obrazującą problem i poprawić całą wiadomość: na Forum używamy polskich znaków w pisowni.

Powiedz w serwisie, że temperatura Twojego dysku twardego Western Digital, to 62’C !

wymus na nich wymiane plyty… naprawde zrobili babola… a plyty msi tak juz czasem maja :confused:

temperatura raczej nie ma nic do tego… poza tym nie wiesz, czy everest nie falszuje ci wynikow, co tez sie czasem zdarza, z drugiej strony warto byloby pomyslev o przewiewie w pudle - jesli masz mozliwosc to wdech na przodzie obudowy, wtdech na tyle, jak najwieksze wiatraki-najlepiej 120’ki i w miare ciche - polecam tacens’y gelus’y niedrogie i nieslyszalne.

ale priorytetem jest plyta, sprawz ja!

powodzenia!

dzięki seba86mu

Tutaj bardzo się mylisz. Utrzymywanie niskiej temperatury w obudowie oraz na poszczególnych podzespołach jest jedna z najważniejszych rzeczy.

To właśnie wysoka temperatura jest przyczyną większości awarii sprzetu komputerowego, problemów z nim (resetowanie, itp.).

Wrzaskun zmierz napięcia według http://zenfist.pl/pelen.php?id=40

Osobiście kupiłbym zasilacz renomowanej firmy bez pomiarów napięć http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … ,kat,1696/ To podstawa :!: Twój procesor w komputerze pobiera do 120 Watów mocy.