Problem z komputerem

Specyfikacje mojego sprzetu:

Procesor: Intel Dual Core 2 Duo 6700 2.67GHz

Płyta główna: Intel D975Xbx

Karta graficzna: G-force 7950GX2

RAM: 2x1GB 800MHz Corsair Dual Channel 5-5-5-15

Dysk: SEGATE 320GB 16MB cache

Karta dzwiękowa: zintegrowana

Zasilacz: MODE COM 500W FEEL III-500ATX ILLUMINATION

pracuje w systemie: Windows XP Professional Service Pack 2

Witam, mam pewien problem z komputerem, który męczy mnie od dłuższego czasu. Złożyłem swój komputer półtora roku temu, wszystkie częsci były nowe(nie licząc dysku: SATA 80GB MATROX). Niewiedzieć czemu raz na jakiś czas podczas grania w jakąś gre koputer się zawieszał i wyskakiwał tzw. blue screen of death. Poszukałem informacji na necie i okazało sie że mam za słaby zasilacz (wtedy miałem 400W). Wiec pogrzebałem w poszukiwaniu informacji na temat mojej karty i znalazłem takie dane: minimum 450W ~25 AMPS.

Na pudełku karty graficznej pisało minimum 500W. Mając mało gotówki zaopatrzyłem się w zasilacz 500W typu:

MODE COM FEEL III-500ATX ILLUMINATION

Wyjście Nr wyjścia I max.

+5V 1 20A

+12V1 2 15A

+12V2 3 17A

+3,3V 4 22A

-12V 5 0,3A

+5Vsb 6 2,5A

w nadzieji że takie parametry wystarczą. Generalnie sytuacja poprawiła sie ale nadal od czasu do czasu system zawieszał sie podczas grania w gre. W takiej sytuacji tkwiłem prawie przez rok ponieważ awarie nie były dosyc czeste i czasem zapominałem o problemie. Początkowo myslałem ze to wina dysku który pracował głośno zaraz przed błędem krytycznym az w końcu któregoś dnia podczas grania system sie zawiesił i jak zawsze wystąpił ‘blue screen’. Po restarcie przy ładowaniu windowsa (screen ZAPRASZAMY) znów pojawił sie blue screen z komunikatem:

wydaje się że nastepująca przyczyną blędu jest plik nv4_disp

sterownik urzadzenia został zablokowany przez nieskończona pętle

może byc to problem urządzenia lub sterowników

STOP: 0x000000EA (0x88DEE6E0, 0x88DAC008, 0xBACE7CBC, 0x00000001)

W pózniejszych fazach mojej walki z tym problemem znalazłem komunikat typu system error:

Kod błędu: 100000ea

parametr1: 88a669f0

parametr2: 88cee438

parametr3: bacdfcbc

parametr4: 00000001

Blue sreen z podanym wyzej komunikatem zaczoł pojawiać sie zawsze po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej uniemozliwiając mi wejscie do systemu. Musiałem wejść w trybie awaryjnym i odinstalować sterowniki w celu wejścia w trybie normalnym. Próbowałem z wieloma róznymi sterownikami nvdii podpisanymi i niepodpisanymi cyfrowo, ale bład wyskakiwał nadal. W przpadku sterowników podpisanych cyfrowo wyskakiwał komunikat że program instalacyjny nvidia nie moze znalesc sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. W menadżerze urządzeń we właściwościach karty graficznej znalazłem komunikat:

To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Zainstalowałem sterowniki urzadzenia ponownie ale nic sie nie zmieniło. Odinstalowałem sterownik urządzenia, restart i znów to samo, już przy wykrywaniu karty graficznej w windowsie pojawił sie komunikat:

Wystąpił błąd podczas instalacji tego urzadzenia. To urzadzenie może działać niepoprawnie.

Powtórzyłem procedure w trybie awarayjnym i to samo( w normalnym i awaryjnym). Wielokrotnie przeinstalowywałem windowsa, utworzyłem partycje na nowo, zmieniłem dysk (obecnie SEGATE 320GB nowy). Sprawdzałem ustawienia w biosie, ale były takie same jak przed awarią. Przywróciłem ustawienia fabryczne i znów nic nie pomogło. Zamontowałem nawet inną karte graficzną (100% działa) i ten sam błąd (urzadzenie nie jest poprawnie skonfigurowane). Zaczyna brakować mi pomysłów na różnych forach wyczytałem, że do mojego sprzetu to przydałby sie zasilacz conajmniej 700 lub 750W przy mocnym natęzeniu więc wnioskuje że zasilacz jest za słaby i zawieszał system podczas wytężonej pracy karty graficznej(podczas grania) z powodu za duzego poboru mocy. Boje się że z powodu awarii zasilacza nastąpiło uszkodzenie mojej płyty głównej, czytałem że przy długotrwałym używaniu za słabego zasilacza jest on wstanie uszkodzic komponenty komputera lecz nie jestem pewien czy w tym tkwi problem.

Prosze o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie

Pozdrawiam i z góry dziękuje

ja miałem to samo ze starym komputerem i powiedziano mi w sklepie (zaniosłem tam komputer do sprawdzenia), że to jest wina uszkodzonej kostki biosu na płycie głównej…

moze masz ten sam problem…